Sporthírek röviden

SAKKVILÁGBAJNOKI DÖNTŐ: RAPID PARTIKKAL CARLSEN MEGVÉDTE CÍMÉT

Magnus Carlsen megvédte sakkvilágbajnoki címét, miután szerdán rapid partikban 3–0-ra legyőzte Fabiano Caruanát az egymillió dollár összdíjazású londoni döntőben. A 12 klasszikus idejű parti nem hozott döntést a 28. születésnapját pénteken ünneplő norvég Carlsen és amerikai riválisának párharcában, így szerdán négy rapid parti következhetett, amelyekben 25 perc gondolkodási idő és lépésenként plusz 10 másodperc állt a felek rendelkezésére. Az előzetes várakozások szerint a rövid gondolkodási idő a címvédőnek kedvezett, aki az egymás elleni korábbi rapid- és villámpartikban is dominált: 13 győzelem és négy döntetlen mellett hatszor kapott ki.

Az első mérkőzésen a világossal játszó Carlsen angol megnyitással kezdett, és az első vb-címéért küzdő Caruana 55 lépés után feladta. A második partiban Carlsen sötéttel is remekelt, és a 28. lépése után Caruana ismét feladta, így Carlsennek a folytatásban egy remi is elég volt ahhoz, hogy egymás után negyedszer is világbajnok legyen. Végül még ennél is jobb eredménnyel zárt: a győzelmi kényszer alatt játszó Caruana lényegesen több időt használt el, ám az előző mérkőzésekhez hasonlóan ismét döntő hibákat követett el, így a norvég akarata érvényesült, és végül a harmadik parti 51. lépése után ünnepelhetett.

FÉRFI KÉZILABDA BL: A NÉMET BAJNOK VISSZAVÁGOTT SZEGEDNEK

A spanyol Juan Carlos Pastor edzette MOL-Pick Szeged két góllal kikapott a német bajnok Flensburg-Handewitt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, szerdán. A két csapat negyedszer találkozott egymással tétmérkőzésen, a Flensburg harmadszor győzött. Szegedi találkozójukat október 14-én a magyar együttes nyerte 30–28-ra.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, B-csoport: • SG Flensburg-Handewitt (német)–MOL-Pick Szeged 27–25 (14–14) – a Szeged gólszerzői: Bodó Richárd 5, Bánhidi Bence és Jorge Maqueda Peno 4–4, Stefan Rafn Sigurmannsson és Joan Canellas Reixach 3–3, Alen Blazevics 2, Balogh Zsolt, Dean Bombac, Mario Sostarics és Matej Gaber 1–1.

A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 16 pont/9 mérkőzés, 2. MOL-PICK SZEGED 15/10, 3. Flensburg-H. 10/10, 4. HBC Nantes (francia) 8/9, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 7/9, 6. Skjern Handbold (dán) 6/9 (251–270), 7. RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 6/9 (233–260), 8. PPD Zágráb (horvát) 6/9 (225–253).

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 17. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal 17. fordulóját péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport/Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

Pénteken: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17.30 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–Voluntari-i FC (20 órakor, Dr. Constantin Rădulescu Stadion, belépő 10 lej). Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Chiajnai Concordia (14 órakor) • Konstancai Viitorul–Bukaresti Dinamó (20 órakor). Vasárnap: • Krajovai Universitatea SK–Călăraşi-i Dunărea (17 órakor) • FCSB–Medgyesi Gázmetán (20 órakor). Hétfőn: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Botoşani-i FC (20 órakor).LABDARÚGÓ II. LIGA, 19–20. FORDULÓ

Csütörtökön zárult a labdarúgó másodosztály 19. fordulója, a feljutásért küzdő Chindia nem bírt petrozsényi ellenfelével.

Eredmény: • Târgoviştei Chindia–Petrozsényi Energeticianul 2–2 (gól: Daniel Florea – 52. és Marius Ioniţă – 61. perc, öngól, illetve Vlad Tudorache – 34. és Vlad Rusu – 76. perc). Az élmezőny: 1. Sznagovi Sportul 43 pont, 2. Chindia 41, 3. Clinceni-i Academica 39 (37–14), 4. Ploieşti-i Petrolul 39 (37–18), 5. KOLOZSVÁRI U FC 38 (43–14), 6. Piteşti-i Argeş FC 38, 7. Mioveni-i SK 34, 8. Energeticianul 28.

A 20. játéknapot szombaton és vasárnap rendezik.

A program (a találkozót javarészt 11 órakor kezdődnek, az ettől eltérő időpontot külön jelezzük):

Szombaton: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Bákói Aerostar • Baloteşti-i SK–Argeş • Clinceni–Mioveni • Aradi UTA–Bukaresti Daco-Getica • Temesvári Ripensia–Brăilai Dacia Unirea • Sznagov–Petrolul (12 órakor) • Temesvári ACS Poli–Konstancai Farul (14 órakor). Vasárnap: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Energeticianul • Bukaresti Metaloglobus–Kv. U FC (élőben közvetíti a Look Sport és a DigiSport1 tévéadó) • Chindia–Temesvári ASU Politechnika (14 órakor).

LABDARÚGÓ III. LIGA, 15. FORDULÓ

Pénteken 14 órakor bonyolítják le a labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjának mérkőzéseit.

A program: • Dési Egyesülés–FK Csíkszereda • Székelyudvarhelyi FC–Nagybányai Minaur • Radnóti SK–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória • Kolozsvári CFR II–Marosvásárhelyi MSE (a fellegvári CMC-pályán) • Lénárdfalvi ACSF–Tordai Üveg Aranyos FC • Medgyesi Gázmetán II–Kolozsvári Egészség • Szászhermányi AFC–Szászrégeni Lendület • Tasnádi Egyesülés–Barcarozsnyói Olimpic Cetate.

KOSÁR- ÉS RÖPLABDA KOLOZS MEGYÉBEN

Kolozs megye hétvégi sportműsorából két szombati esemény emelkedik ki, egy női kosárlabda-mérkőzés és egy férfi röplabda-találkozó. A női kosárlabda Nemzeti Liga 8. fordulójában az A-csoportban a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Szatmárnémeti MSC-t fogadja 18 órakor a Horia Demian Sportcsarnokban, míg a dési sportcsarnokban 16 órai kezdettel az Egyesülés a Galaci Arcada látja vendégül a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság 8. játéknapján.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: TIZENÖT GÓLOS MECCSET NYERT AZ FTC

A Ferencváros tizenöt gólos mérkőzésen, szétlövés után győzte le hazai pályán a Fehérvári Titánok csapatát a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Eredmények: • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 8–7 (2–2, 1–3, 4–2, 0–0, 1–0) – szétlövés után • Debreceni EAC–Brassói Korona 2–3 (1–1, 0–2, 1–0). A tabellán: 1. Csíkszeredai Sportklub 63 pont/26 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 60/24, 3. Korona 56/27, 4. DEAC 44/24, 5. Újpesti TE 42/23, 6. Gyergyói HK 37/25, 7. Dunaújvárosi Acélbikák 32/22, 8. Titánok 25/24, 9. EV Vienna Capitals II. (osztrák) 17/23, 10. Hokiklub Budapest 11/22, 11. Budapesti Schiller-Vasas HC 6/22.