BETANO I. LIGA, 16. FORDULÓ: VASÁRNAPI EREDMÉNYEK

A román labdarúgó élvonal vasárnap esti mérkőzései 2–1-es idegenbeli sikerekkel végződtek.

Eredmények: • Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Alexandru Tudorie – 67. perc, illetve Sebastian Mladen – 21. és Virgil Eugen Ghiţă – 85. perc; kiállítva: Tudor Băluţă – 73. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–FCSB 1–2 (Dylan Flores – 53. perc, illetve Dennis Man – 62. és Florin Tănase – 77. perc, 11 m). Hétfőre maradt a Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea SK találkozó. Az élen: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 33 PONT/16MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 31/16, 3. Viitorul 29/16, 4. Krajova 26/15 (27–12), 5. Medgyesi Gázmetán 26/16 (18–18), 6. Sepsiszengyörgyi Sepsi OSK 23/16.

HÉTKÖZI FORDULÓ A II. LIGÁBAN

A román labdarúgó másodosztályban keddtől csütörtökig hétközi fordulót rendeznek.

A 19. játéknap programja (a találkozók javarészt 14 órakor kezdődnek, az ettől eltérő időpontot külön jelezzük):

Kedden: • Clinceni-i Academica–Ploieşti-i Petrolul. Szerdán: • Baloteşti-i SK–Bákói Aerostar (11 órakor) • Brăilai Dacia Unirea–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul • Temesvári ACS Poli–Bukaresti Daco-Getica • Aradi UTA–Mioveni-i SK • Sznagovi Sportul–Piteşti-i Argeş FC • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Kolozsvári U FC • Bukaresti Metaloglobus–Temesvári ASU Poli • Temesvári Ripensia–Konstancai Farul (17 órakor). Csütörtökön: • Târgoviştei Chindia–Petrozsényi Energeticianul.

MAGYAR NB I., 15. FORDULÓ: A CÍMVÉDŐ VETTE EL A DVSC HAZAI VERETLENSÉGÉT

Először kapott ki hazai pályán a Debreceni VSC, miután a labdarúgó OTP Bank Liga tizenötödik fordulójának vasárnapi mérkőzésén 1–0-s vereséget szenvedett a bajnok Székesfehérvári MOL Vidi FC-től. Sikerével a székesfehérvári csapat a második helyre lépett fel a tabellán, amelyen öt ponttal követi a Ferencvárost.

Eredmény: • Debreceni VSC– Székesfehérvári MOL Vidi FC 0–1 (gól: Loic Nego – 41. perc). Az állás: 1. Ferencvárosi Torna Club 33 pont, 2. MOL Vidi 28 (26–13), 3. Budapesti Honvéd 28 (19–9), …, 8. DVSC 21.

KÉZILABDA FÉRFI EHF-KUPA: CSOPRTKÖRBEN KÉT MAGYAR ÉS EGY ROMÁN CSAPAT

A Balatonfüredi KSE házigazdaként 32–29-re nyert a cseh Baník Karviná ellen a férfi kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, a harmadik forduló vasárnapi visszavágóján, és kettős győzelemmel jutott a csoportkörbe. A Grundfos Tatrabánya döntetlent ért el Hollandiában, és veretlenül lépett tovább. Kettős sikert ért el a Dél-Dobrudzsai KK is, amely ezúttal hat góllal bizonyult jobbnak a svéd HK Malmőnél.

Eredmények, férfi EHF-kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó: • OCI-LIONS (holland)–Grundfos Tatabánya KC 27–27 (12–12) – továbbjutott Tatabánya 58–45-ös összesítéssel • Balatonfüredi KSE–Baník Karviná (cseh) 32–29 (17–16) – tj. Balatonfüred kettős győzelemmel, 66–62-es összesítéssel • Dél-Dobrudzsai KK–HK Malmö (svéd) 34–28 (17–12) – tj. a Dél-Dobrudzsai KK kettős győzelemmel, 57–50-es összesítéssel.

A 16 csapatos csoportkör sorsolását csütörtökön rendezik Bécsben, a mérkőzéseket pedig február 9. és március 31. között játsszák.

FÉRFI KÉZILABDA: KOLOZS MEGYEIEK VERESÉGE

A férfi kézilabda Bölények Ligája 11. játéknapján mindkét Kolozs megyei együttes pályaválasztóként kapott ki a múlt héten.

Eredmények: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Szucsávai ESK 26–31 (14–14) • Tordai Potaissa–Călăraşi-i Dunărea 26–29 (15–14). További eredmények: • Foksányi MSC–Dél-Dobrudzsai KK 25–27 • Fogarasi MSC–Bukaresti Steaua 22–28 • Bákói MSC–Temesvári Politechnika MSC 23–26 • Bukaresti MSC–Nagybányai Minaur 35–26 • Bukaresti Dinamó–Buzăui KK 29–25. Az állás: 1. Buk. MSC 28 pont/10 mérkőzés, 2. Dél-Dobrudzsa 24/10, 3. Temesvár 22/11, 4. Călăraşi 21/11, 5. Dinamó 20/10 (308–270), 6. POTAISSA 20/11 (325–298), …, 14. KOLOZSVÁR 0/11.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: VÉGET ÉRT AZ FTC GYŐZELMI SOROZATA

A Ferencváros egymást követő 19 megnyert mérkőzés után kikapott a jégkorong Erste Ligában: a ligacsúcsot jelentő sorozatnak a Dunaújváros vetett véget 3–2-es fővárosi győzelmével pénteken. A zöld-fehérek veresége miatt a Csíkszeredai Sportklub a tabella élére állt. Az erdélyiek egymást követő második mérkőzésükön ütöttek nyolc gólt, a Dunaújváros múlt hétfői 8–2-es legyőzése után ezúttal a záró harmadban gáláztak a Vasas ellen aratott 8–3-as siker alkalmával. A jó sort a bécsiek ellen is folytatták, 7–1 volt a végeredmény.

Eredmények (a sorozat honlapjáról): • Csíkszeredai Sportklub– Budapesti Schiller-Vasas HC 8–3 (1–2, 2–1, 5–0) • Gyergyói HK–EV Vienna Capitals II (osztrák) 5–2 (2–0, 2–1, 1–1) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 2–3 (1–2, 1–0, 0–1) • Újpesti TE–Brassói Korona 0–3 (0–0, 0–2, 0–1) • Acélbikák–Korona 2–5 (0–3, 1–1, 1–1) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Debreceni EAC 4–2 (1–1, 1–0, 2–1) • Gyergyó–Schiller-Vasas 3–2 (1–0, 0–1, 2–1) • Csíkszereda–Vienna Capitals II. 7–1 (1–1, 2–0, 4–0) • Hokiklub Budapest–Újpest 0–5 (0–2, 0–2, 0–1). A tabellán: 1. Csíkszereda 63 pont/26 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 58/23, 3. Korona 53/26, 4. DEAC 44/23, 5. Újpest 42/23, 6. Gyergyó 37/25, 7. Acélbikák 32/22, 8. Titánok 24/23, 9. Vienna Capitals II. 17/23, 10. Hokiklub Budapest 11/22, 11. Schiller-Vasas 6/22.

SAKKVILÁGBAJNOKI DÖNTŐ: TOVÁBBRA SEM BÍR EGYMÁSSAL CARLSEN ÉS CARUANA

Az első tízhez hasonlóan a 11. parti is döntetlennel ért véget az egymillió dollár összdíjazású londoni sakkvilágbajnoki döntőben. Az állás így 5,5–5,5. Ezúttal a harmadik címvédéséért küzdő norvég Magnus Carlsen vezette a világos bábukat, de nem tudott előnyös helyzetet kialakítani, így az 55. lépést követően remiben állapodott meg az első vb-címéért küzdő amerikai Fabiano Caruanával. A folytatódó döntetlensorozat újabb csúcsot jelent, világbajnoki címmérkőzésen ugyanis még nem fordult elő, hogy az első 11 parti remivel végződjön. Az eddigi rekord az orosz Garri Kaszparov és az indiai Viswanathan Anand 1995-ös New York-i párharcában született, akkor az első nyolc mérkőzés zárult döntetlennel. A londoni finálé folytatásában Caruana lesz világossal, ha a 12. játszma sem hoz döntést, akkor rapid partik következnek. Caruana sikere esetén 46 év után lenne ismét amerikai világbajnok.