SAKKVILÁGBAJNOKI DÖNTŐ: ÚJABB KÉT HÉTVÉGI REMI

A pénteki hatodik és a vasárnapi hetedik parti is döntetlennel ért véget az egymillió dollár összdíjazású londoni sakkvilágbajnoki döntőben. A hatodik menetben a harmadik címvédéséért küzdő norvég Magnus Carlsen vezette a világos bábukat, mégis neki kellett igazán megküzdenie a remiért. Az amerikai Fabiano Caruana sötéttel fölénybe tudott kerülni, és az elemzések szerint esélye volt a győzelem kiharcolására, de Carlsen szívósan védekezett és döntetlenre mentette a partit. A küzdelem hat és fél óra elteltével a 80. lépés után zárult.

A világbajnoki mérkőzéssorozat a szombati pihenőnap után vasárnap folytatódott. A hetedik összecsapás során szintén Carlsen játszott világossal, de ezúttal sem tudott fölénybe kerülni, így Caruana sötéttel biztosan szerzett fél pontot. A felek a 40. lépésben állapodtak meg a remiben.

A világbajnoki mérkőzéssorozat hétfőn folytatódott, Caruana vezette a világos bábukat. Ha 12 játszma után döntetlen az állás, rapid partik következnek. Caruana sikere esetén 46 év után lenne ismét amerikai győztes.

KÉT ROMÁN VB-ÉREM LÁBTENISZBEN

A kolozsvári új sportcsarnokban, a BT Arénában rendezett, 12. lábtenisz (futnet)-világbajnokság szép román sikert is hozott, két számban is sikerült felkapaszkodnia a dobogó legalsó fokára – rég az ideje nem volt ilyen jó eredménye a sportágnak: bronzérem párosban és csapatban (hármasban). A vasárnapi kisdöntőkben Románia ellenfele mindkét esetben a Koreai Köztársaság volt. Az Alin Bălan, Florin Bozga és Osztián Tibor kerettagok párosban 2–1 (–7, 7, 10) arányban diadalmaskodtak, hármasban még könnyebb siker született, 2–0 (7, 5) arányban nyertek (egy játszma 11 pontig tart). Alin Bălant a világbajnokság legjobb játékosának választották a szakemberek. Mindhárom aranyérem Csehországnak jutott.

Eredmények, egyes: 1. Csehország, 2. Szlovákia, 3. Svájc, …, 5. MAGYARORSZÁG, 6. ROMÁNIA. Páros: 1. Csehország, 2. Szlovákia, 3. ROMÁNIA, …, 6. MAGYARORSZÁG. Csapat: 1. Csehország, 2. Szlovákia, 3. ROMÁNIA, …, 6. MAGYARORSZÁG.