SAKKVILÁGBAJNOKI DÖNTŐ: ÖTÖDSZÖR IS DÖNTETLEN

Az első négyhez hasonlóan a csütörtöki, ötödik parti is döntetlennel zárult az egymillió dollár összdíjazású londoni sakkvilágbajnoki döntőben. Ezúttal az amerikai Fabiano Caruana vezette a világos bábukat, de nem tudott élni az ebből adódó előnyével a harmadik címvédéséért küzdő norvég Magnus Carlsen ellen. A felek a 34. lépést követően állapodtak meg a remiben. A világbajnoki mérkőzéssorozat pénteken a hatodik partival folytatódott, amelynek során Carlsen vezette a világos bábukat. Ha 12 játszma után döntetlen az állás, rapid partik következnek. Caruana sikere esetén 46 év után lenne ismét amerikai győztes.

ROMÁN U21-ES VÁLOGATOTT: DÖNTETLEN BELGIUMMAL

A kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionban mintegy 5000 néző tekintette meg a Románia–Belgium korosztályos válogatott labdarúgó-mérkőzést, amely 3–3 (1–1) arányú döntetlennel végződött. A két Európa-bajnokságra kijutott együttes barátságos találkozóját a piteşti-i Iulian Călin vezette.

Az U21-es válogatottak találkozóján a Johan Walem szövetségi kapitány irányította vendégek vezettek 1–0-ra (Dion Cools volt eredményes a 35. percben) és 3–1-re (gól: Aaron Leya Iseka – 56. és Isaac Mbenza – 58. perc), de Mirel Rădoi szövetségi kapitány együttese egyenlíteni tudott az utolsó pillanatban. Az első gólt Denis Drăguş lőtte büntetőből az első félidő hosszabbításában (45. + 2. perc), majd a hajrában Darius Olaru (90. perc) és Andrei Ciobanu (92. perc) talált be. Rădoi veretlen maradt a román válogatott élén (négy győzelem és egy döntetlen).

A román válogatott összeállítása: Ionuţ Radu (57. perc Cătălin Căbuz) – Radu Boboc, Adrian Rus, Viorel Ghiţă (69. perc Denis Ciobotariu), Florin Ştefan (56. perc Andrei Radu) – Olimpiu Moruţan (69. perc Mihai Dobre), Dragoş Nedelcu (70. perc Ricardo Grigore), Vlad Dragomir (76. perc Darius Olaru) – Dennis Man (56. perc Andrei Ciobanu), Adrian Petre (56. perc Florinel Coman), Denis Drăguş (69. perc Robert Moldoveanu).

LABDARÚGÓ III. LIGA, 13. FORDULÓ, PÉNTEKI EREDMÉNYEK

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton bonyolítják le a mérkőzéseket.

A pénteki eredmények: • Dési Egyesülés–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 0–1 (gól: Sebastian Rus – 29. perc) • Székelyudvarhelyi FC–Marosvásárhelyi MSE 0–1 (Mircea Ungur – 8. perc, 11 m) • Kolozsvári CFR II–Kolozsvári Egészség 1–0 (Sebastian Árpád Mailat – 60. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–4 (Paul Costea – 18. és Mihai Stancu – 70. perc, 11 m, illetve Alin Damian 3 – 16.,  26. és 40., a harmadik 11 m, Nicolae Mariean – 90. perc, továbbá Bogdan Neculăescu – 93. perc).

A szombati program (a találkozók egységesen 14 órakor kezdődnek): • Nagybányai Minaur–FK Csíkszereda • Radnóti SK–Tordai Üveg Aranyos • Lénárdfalvi ACSF–Szászrégeni Lendület • Szászhermányi AFC–Tasnádi Egyesülés. A további részletekre visszatérünk.