LABDARÚGÓ II. LIGA, 16. FORDULÓ: SZNAGOV SIKERE

A román labdarúgó másodosztály 16. fordulója hétfőn zárult, a Sznogovi Sportul győzni tudott Temesvárott, s visszatornázta magát a második helyre (letaszítva a dobogóról a Kolozsvári U FC-t).

Eredmény: • Temesvári ASU Politechnika–Sznagovi Sportul 1–2 (gól: Dănuţ Bilia – 10. perc, illetve Bilia – 15., öngól és Dragoş Huiban – 29. perc). A táblázaton: 1. Târgoviştei Chindia 38 pont, 2. Sznagov 36, 3. Ploieşti-i Petrolul 35, 4. KV. U FC 33 (38–13), 5. Clinceni-i Academica 33 (33–11), 6. Piteşti-i Argeş FC 32, …, 12. ASU Poli 20.

CSEHEKÉ A FED-KUPA

A csehek Katerina Siniakova vasárnapi, Sofia Kenin felett aratott győzelmével behozhatatlan előnyre tettek szert a címvédő amerikaiak ellen a tenisz Fed-kupa prágai döntőjének második napján. A maratoni hosszúságú, 3 óra 34 perces összecsapáson összesen 17 bréket láthatott a közönség. Kenin összesen 76 ki nem kényszerített hibát vétett a találkozón. A csehek az elmúlt nyolc évet tekintve a hatodik döntőjüket vívták, és az előző öt alkalomhoz hasonlóan, amikor fináléba jutottak (2011, 2012, 2014, 2015 és 2016), ezúttal is megnyerték a sorozatot. Az európai válogatottnak összességében ez volt a 11. Fed Kupa-diadala. A maradék két mérkőzést nem játsszák le a csapatok.

Fed-kupa, döntő: • Csehország–Egyesült Államok 3–0 – Katerina Siniakova–Alison Riske 6:3, 7:6 (2); Barbora Strycova–Sofia Kenin 6:7 (5), 6:1, 6:4; Siniakova–Kenin 7:5, 5:7, 7:5.