LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA: DÖNTETLEN A „ROMÁNIA-DERBIN”

A román labdarúgó élvonal 15. fordulójának vasárnapi programjában egy mérkőzés maradt, mivel a marosvásárhelyi találkozót köd miatt hétfő délutánra halasztották. A vasárnap esti „Románia” derbin döntetlent játszott a két fővárosi csapat, a nagykárolyi Kovács István játékvezető mindkét oldal részére ítélt egy-egy büntetőt.

Eredmények: • Bukaresti Dinamó–FCSB 1–1 (gól: Florin Tănase – 48. perc, illetve Diogo Salomao – 40. perc, 11 m; kiállítva: Harlem „Eddy” Gnohere – 53. perc, FCSB; Gnohere 11-est hibázott a 48. percben) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Botoşani-i FC 1–1 (Daniel Vasile Tătar – 77. perc, illetve Jonathan Rodriguez – 63. perc, 11 m). Lapzárta után ért véget a Medgyesi Gázmetán–Voluntari-i FC találkozó. Az élmezőny: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 30 PONT/15 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 28/15, 3. Krajovai Universitatea SK 26/15 (27–12), 4. Konstancai Viitorul 26/15 (17–15), 5. Gázmetán 22/14, 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 20/15 (17–14), 7. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 20/15 (17–15).

TENISZ: FEDERER VERESÉGGEL KEZDETT A VILÁGBAJNOKSÁGON

A svájci Roger Federer meglepetésre két játszmában kikapott a japán Nisikori Keitől a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságának vasárnapi nyitányán. A 20-szoros Grand Slam-torna-győztes sztár – aki hetedik világbajnoki címére hajt – az első szettet rövidítésben vesztette el. Federer a másodikban ugyan azonnal elvette riválisa adogató játékát, de Nisikori rögtön a következő játékban vissza is vette, majd 3:2-nél ez ismét sikerült neki, így másfél óra alatt megnyerte a találkozót. A két játékosnak ez volt a tizedik összecsapása, Nisikori harmadszor győzött, viszont ezt megelőzően több mint négy éve, 2014 márciusában sikerült neki, azóta hatszor kikapott.

A találkozó előtt a dél-afrikai Kevin Anderson két játszmában jobbnak bizonyult az osztrák Dominik Thiemnél.

A másik csoportban a világelső szerb Novak Djokovics mellett a német Alexander Zverev, a horvát Marin Csilics és az amerikai John Isner szerepel. A jövő vasárnapig tartó világbajnokságon a csoportok első és második helyezettjei jutnak elődöntőbe. A torna összdíjazása nyolcmillió dollár.

Eredmények, Lleyton Hewitt-csoport, 1. forduló: Anderson (dél-afrikai, 4.)–Thiem (osztrák, 6.) 6:3, 7:6 (12); Nisikori (japán, 7.)–Federer (svájci, 2.) 7:6 (4), 6:3.

RÖGBI: ROMÁNIA A MÁSODVONALBAN MARADT

A román férfi válogatott döntő csatát vívott Nagybányán az európai másodvonalban (Rugby Europe International Championship) maradásért, ellenfele az alacsonyabb osztályból érkező Portugália volt. A hazai csapat 36–6 (22–3) arányban nyert, így megőrizte helyét. Romániát a rögbi világszövetség megbüntetette, mivel más országban már ifi válogatott honosított játékost is használt a mérkőzések során. Emiatt megvonták a továbbjutást a 2019-es világbajnokságra, továbbá 25 pont levonást is eszközöltek – emiatt került Románia kiesőhelyre, és kényszerült osztályozóra.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.