LABDARÚGÓ III. LIGA, 12. FORDULÓ, PÉNTEKI EREDMÉNYEK

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton játszanak mérkőzéseket.

Pénteki eredmények: • FK Csíkszereda–Szászhermányi AFC 2–2 (gól: Györgyi Arthur – 11. és Magyari Szilárd – 60. perc, illetve Bogdan Minciună – 40., 11 m és Ionuţ Mândru – 89. perc) • Szászrégeni Lendület–Kolozsvári CFR II. 1–1 (Florin Truţă – 82. perc, illetve Valentin Costache 3. perc) • Kolozsvári Egészség–Radnóti SK 1–0 (Dan Roman – 85. perc) • Tordai Üveg Aranyos–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (Cristian Paleoca – 76. perc) • Marosvásárhelyi MSE–Dési Egyesülés 1–1 (Dudás Levente – 25. perc, illetve Andrei Moldovan – 33. perc) • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Nagybányai Minaur 1–0 (Ovidiu Stoianof – 73. perc). A részletekre még visszatérünk.

A szombati program (a meccsek egységesen 14 órakor kezdődnek): • Tasnádi Egyesülés–Medgyesi Gázmetán II. • Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Lénárdfalvi ACSF.

KÉZILABDA: ÖTGÓLOS DINAMÓ-SIKER

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája „másodvonalának” számító D-csoportban a Bukaresti Dinamó bajnokcsapata öt góllal verte hazai pályán a 7. fordulóban spanyol Abanca Ademar Leont.

Végeredmény: • Bukaresti Dinamó–Abanca Ademar Leon (spanyol) 35–30 (18–15) – a Dinamó góldobói: Amine Bannour 11, Vitalij Komogorov 7, Hugo Descat és Szász András 4–4, Răzvan Gavriloaia és Kamel Alouini 3–3, Ciprian Şandru 2, Seyed Alireza Mousavi 1. A spanyoloktól Mario Lopez Alvarez szintén 11 gólig jutott, a magyar balátlövő Ligetvári Patrik 2 gólt szerzett.

Ezzel a sikerrel a Dinamó a csoport élére állt 10 ponttal, megelőzve csütörtöki vetélytársát, amely 9 pontot gyűjtött. A többi együttes a hétvégén játszik.