JÉGKORONG ERSTE LIGA: CSÍKSZEREDA ELVESZÍTETTE AZ ERDÉLYI RANGADÓT

A tabellán második Csíkszeredai Sportklub 8–3-ra kikapott Brassóban, a harmadik helyezett Korona vendégeként a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján. A harmadik erdélyi együttes, a Gyergyói HK győztesen távozott Bécsből.

Eredmények (a liga honlapjáról): • Brassói Korona–Csíkszeredai Sportklub 8–3 (4–2, 1–1, 3–0) • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Gyergyói HK 2–4 (0–1, 0–1, 2–2). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 46 pont/18 mérkőzés, 2. Csíkszereda 45/20, 3. Korona 39/20, 4. Debreceni EAC 34/17, 5. Újpesti TE 27/16, 6. Dunaújvárosi Acélbikák 25/15, 7. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 20/16, 8. Gyergyó 19/18, 9. Vienna Capitals II. 11/16 (44–75), 10. Hokiklub Budapest 11/16 (41–76), 11. Budapesti Schiller-Vasas HC 5/16.

A Korona–Csíkszereda mérkőzés eredménye a román bajnokságba is beleszámít.

Az állás: 1. Csíkszereda 40 pont/15 mérkőzés, 2. Korona 30/12, 3. Galaci MSC 12/4, (64–5), 4. Bukaresti Steaua 12/13 (60–90), 5. Gyergyói HK 8/8, 6. Csíkszentdomokosi Márton Áron HC 0/8 (11–93), 7. Sportul 0/8 (14–158).

LABDARÚGÓ III. LIGA, 11. FORDULÓ, PÉNTEKI EREDMÉNYEK

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában ezúttal péntektől vasárnapig bonyolítják le a találkozókat.

Pénteki eredmények: • Nagybányai Minaur–Marosvásárhelyi MSE 2–0 (gól: Kis Loráns – 43. és Bogdan Boje – 50. perc) • Dési Egyesülés–Tordai Üveg Aranyos 1–4 (Andrei Moldovan – 83. perc, illetve Valentin Lemnaru – 14., Alexandru Savu – 32., Sebastian Salcău – 43. és Adrian David – 67. perc) • Székelyudvarhelyi FC–Kolozsvári Egészség 0–0 • Kolozsvári CFR II–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–0 (Antonio Giurgean – 42. és Mihai Cazan – 68. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Szászhermányi AFC 0–1 (Bogdan Minciună – 45. + 1. perc).

A további program (a meccsek egységesen 14 órakor kezdődnek):

Szombaton: • Radnóti SK–Szászrégeni Lendület • Lénárdfalvi ACSF–Tasnádi Egyesülés. Vasárnap: • Besztercei ACS Unu Fotbal Club Glória–FK Csíkszereda. A részletekre még visszatérünk.

BARÁTSÁGOS IFI VÁLOGATOTT MECCS A KŐVÁRY-TELEPEN

A román ifjúsági labdarúgó-válogatott visszatér továbbjutása egyik színhelyére, a kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionba, az U21-es Európa-bajnokságra kvalifikált együttes Belgium hasonló korosztályú csapatával mérkőzik (október 12-én Wales együttesét 2–0-ra verte a csapat, s ezzel nagyjából elérte a célját, 20 év szünet után a válogatott továbblépett a selejtezőcsoportból). A találkozót november 15-én, csütörtökön 19 órai kezdettel rendezik. A 10 lejes jegyeket online lehet megvásárolni a bilete.frf.ro és a bilete.ro honlapon, egy személy legtöbb 4 belépőt vehet (ezek személyre szólóak, tartalmazzák a tulajdonos nevét, továbbá születési helyét és idejét). A pénztáraknál november 14-től lehet jegyet vételezni naponta 12 és 19 óra között.

LÁBTENISZ-VILÁGBAJNOKSÁG KOLOZSVÁROTT

A kolozsvári új sportcsarnok, a BT-Aréna ad otthont a futnet (lábtenisz, népszerű nevén lábtengó) világbajnokságnak november 16. és 18. között. A rangos eseményre négy világrészből 21 ország 166 játékosa látogat el, a három nap alatt 114 meccset bonyolítanak le.

A román szakszövetség elnöke, Sorin Bogdan megbízta Daniel Săsărman technikai igazgatót a házigazda román válogatott csapatának összeállításával.

A bő keret 15 fős, ebből választják ki a hat játékost.

A névsor: Nagy Darius, Vasile Sorean jr. és Alex Sorean az országos bajnok Nagyszalontai Tengótól, Alin Bălan és Florin Bozga a Kolozsvári JSF-től, Alex Feraru Marius Bota és Osztián Tibora a Kolozsvári Victorytól, Ioan Creţ és Szabó Levente a Nagyváradi Futnettől, Mark Mocan, Silviu Crişan, Flavius Seiche és Claudiu Borz a Szilágysomlói Simextől és Csősz Kriszti a Temesvári Futnettől.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.