KÉTSZER EGYENLÍTVE MENTETT PONTOT A KISVÁRDA A VIDI ELLEN

A címvédő Székesfehérvári MOL Vidi FC hiába vezetett kétszer, végül 2–2-es döntetlent játszott az újonc Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A székesfehérváriak visszaestek az ötödik helyre a tabellán, ami feltehetően a kettős terhelésnek tudható be, mivel eddigi hat pontvesztésükből ötször az európai kupameccsük után nem tudtak győzni. A Vidi csütörtökön a Răzvan Lucescu edzette PAOK otthonában, Thesszalonikiben 2–0-ra nyert az Európa Liga csoportkörének harmadik körében. A Kisvárda négy meccse nyeretlen az élvonalban.

Eredmény: • Kisvárda Master Good–Székesfehérvári MOL Vidi FC 2–2 (gól: Jefferson Gomes de Oliveira Sassá – 26. és Ianique dos Santos Tavares Stopira – 74. perc, öngól, illetve Loic Nego – 19., 11 m és Pátkai Máték – 39. perc). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club 27 pont/12 mérkőzés, 2. Budapesti Honvéd 23/12, 3. Budapesti MTK 21/12, 4. Debreceni VSC 20/12, 5. MOL Vidi 19/11 (20–12), 6. Paksi FC 19/12 (19–14), …, 10. Kisvárda 9/12.

NŐI KOSÁRLABDA: KOLOZSVÁRI VERESÉG A BAJNOKTÓL

A Kolozsvári Universitatea Sportklub női kosárlabdacsapata a bajnok Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC együttesét látta vendégül a Horia Demian Sportcsarnokban, és várható módon nagy pofonba szaladt.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 65:97 (18:22, 15:26, 17:20, 15:29) – a kolozsvári pontszerzők: Arlesia Norrel Morse 24, Irina Mihaela Părău 12, Rishonda Janell Napier 7, Orbán Nicolette, Roberta Boţ és Alekszandra Begeniszics 6–6, Paula Cenean 3 és Biszak Boglárka 1; játszott még Marina Sfirlea, Adina Ciciovan és Petra Irimieş; a keret tagja még Cătălina Ana Anca. A Sepsi legjobbja a 23 pontos Kristina Higgins volt.

Az A-csoport 4. fordulójának további eredménye: • Târgoviştei MSC–Szatmárnémeti MSC 57:60. Lapzárta után ért véget a Brassói Olimpia–Aradi BC ICIM találkozó. Az állás: 1. Sepsi SIC 8 pont/4 mérkőzés, 2. Szatmárnémeti 7/4, 3. Olimpia 5/3, 4. Arad 4/3, 5. Târgovişte 3/3, 6. KOLOZSVÁR 3/3.

BIRKÓZÓ-VB: LŐRINCZ TAMÁS VILÁGBAJNOKI EZÜSTÉRMES

Lőrincz Tamás nagy küzdelem végén elveszítette a finálét, így ezüstérmet nyert a budapesti birkózó-világbajnokság zárónapján a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában. A 31 éves, háromszoros Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar versenyző 3–1-re kapott ki az orosz Alekszandr Csekirkintől. Lőrincz Tamás az idei vb negyedik magyar dobogósa, korábban Bácsi Péter világbajnoki címet szerzett, Korpási Bálint ezüst-, Barka Emese pedig bronzérmet nyert. A ceglédi születésű, idei évtől a Budapesti Honvédban sportoló kötöttfogású a harmadik vb-érmét szerezte, 2014-ben Taskentben a 66 kilogrammosok között végzett harmadikként, míg a tavalyi párizsi vb-n – éppen Csekirkin utólagos kizárása után – a második lett 75 kilóban. Az összesített éremtáblázat élén az orosz végeztek 10 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel, Magyarország (1–2–1) a hatodik lett.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐK

Tízgólos vereséget szenvedett a világbajnoktól a román férfi kézilabda-válogatott, amely a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT Arénában lejátszott Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen egy félidőn át reménykedett a franciák ellenében. A vendégek azt is megengedhették maguknak, hogy az első gólt a 11. percben, 4–0-s állásnál dobják. A félidő felénél még Románia vezetett (6–2), a franciák a 24. percben érték utol a házigazdákat (9–9), utána pedig még fordulásig dobtak további három gólt (s nem kaptak egyet sem). Térfélcsere után gyakorlatilag csak egy csapat volt a pályán, a franciák előnye már a 47. percben 10 gólosra nőtt, s a végégig meg is maradt.

Végeredmény: • Románia–Franciaország 21–31 (9–12). A 6. csoport további eredménye: • Litvánia–Portugália 23–24 (10–12). A sorrend: 1. Franciaország 4 pont (73–48), 2. Portugália 4 (45–36), 3. Litvánia 0 (50–66), 4. ROMÁNIA 0 (34–52).

A román válogatott számára két mérkőzés következik Litvániával 2019 áprilisában: 10-én vagy 11-én hazai pályán, három nappal később pedig idegenben.

A Csoknyai István szövetségi kapitány irányította magyar férfi kézilabda-válogatott nyolc góllal legyőzte Olaszország csapatát a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában, szombaton Padovában. A két csapat 16. alkalommal találkozott egymással, és az örökmérleg magyar szempontból továbbra is százszázalékos.

Eredmények, férfi Európa-bajnoki selejtező, 7. csoport, 1. forduló: • Olaszország–Magyarország 22–30 (10–15) – a magyar gólszerzők: Balogh Zsolt, Hornyák 6–6, Bánhidi 5, Ancsin és Bóka 3–3, Sipos, Juhász és Bodó 2–2, Lékai 1 • Szlovákia–Oroszország 21–22 (12–10). Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 4 PONT (60–44), 2. Oroszország 4 (56–41), 3. Szlovákia 0 (43–52), 4. Olaszország 0 (42–64).

A magyar válogatott 2019 áprilisában Oroszország ellen lép pályára: 10-én vagy 11-én idegenben, 13-án vagy 14-én hazai pályán.

A nyolc selejtezőcsoport első és második helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik jut ki a norvég, svéd, osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságra. A csoportharmadikok rangsora az első és a második helyezettek elleni mérkőzések alapján készül majd el. A tornát 2020. január 10. és 26. között Göteborgban, Malmőben, Stockholmban, Grazban, Bécsben és Trondheimben rendezik, így a három házigazda, Svédország, Ausztria és Norvégia válogatottja, valamint a címvédő Spanyolország automatikusan tagja a mezőnynek, amely első alkalommal lesz 24 csapatos.

ÚJABB KOLOZSVÁRI VERESÉG A VIRÁGOK LIGÁJÁBAN

A Kolozsvári U Alexandrion a női kézilabda Virágok Ligája 7. játéknapján sem ízlelhette meg a győzelem ízét: 38–32 (24–15) arányban kikapott Zilahon a helyi KK együttesétől, s 0 ponttal a 14 csapatos bajnokság utolsó előtti helyén áll. Vezet a 100%-os Râmnicu Vâlcea-i MSC a Bukaresti MSC (18 pont) és a Brassói Korona (16 pont) előtt. A szilágysági csapat a 8., 11 pontot gyűjtött.