IFJÚSÁGI OLIMPIA: EZÜSTÉRMES A 400 GÁTAS HULLER DÁNIEL

Ezüstérmet nyert 400 méteres gátfutásban Huller Dániel a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. A magyar atléta 51,86 másodperccel végzett a második helyen kedden, a játékok honlapja szerint 58 századdal elmaradva a győztes japán Degucsi Harutótól. A magyar küldöttség eddig 12 arany-, 7 ezüst- és 4 bronzérmet nyert, ezzel változatlanul az éremtáblázat negyedik helyén áll Oroszország (25–15–12), Kína (18–9–9) és Japán (14–8–12) mögött, Románia a 24. helyet foglalja el (2–3–3).

HÚSZ ÉV UTÁN AZ U21-ES EB-N

A korosztályos román labdarúgó-válogatott papírforma győzelmet aratott Ploieşti-en, az Ilie Oană Stadionban, az Európa-bajnokság nyolcadik selejtezőcsoportjának zárómérkőzésén 4–0 (3–0) arányban kiütötte Liechtenstein fiataljait. A gólokon George Puşcaş 2 (14. és 39. perc), Ianis Hagi (25. perc), valamint Adrian Petre (78. perc) osztozott. Ezzel a veretlen román gárda 24 ponttal végzett a csoport élén, megelőzve Portugáliát (22 pont), Bosznia-Hercegovinát (18), Walest (13 pont), Svájcot (10 pont) és Liechtensteint (0 pont), és 20 év kihagyás után ismét résztvevője lehet az Eb-nek. A kontinensviadalt 2019. június 16. és 30. Között rendezik Olaszországban és San Marinóban. Románia Dan Isăilă szövetségi kapitány vezetésével kezdte a selejtezősorozatot, az utolsó négy mérkőzésen pedig már Mirel Rădoi ült a kispadon.