LABDARÚGÓ II. LIGA, 8. FORDULÓ: ÉLLOVAS SZNAGOV

A labdarúgó másodosztály nyolcadik játéknapja már csütörtökön kezdetét vette: a Sznagovi Sportul–Aradi UTA találkozó fordulatosan alakult, a házigazdák vezetést szereztek, a vendégek egyenlíteni tudtak, s lehetőségük volt fordítani, de büntetőt hibáztak. Az utolsó pillanatban pedig az Ilfov megyei gárda kapott 11-est, értékesítette, így 2–1-re nyert. A hazai csapat ezzel ideiglenesen visszakerült az élre.

Eredmény: • Sznagovi Sportul–Aradi UTA 2–1 (gól: Darius Buia – 61. és Cristian Dănălache – 94. perc, illetve Ciprian Rus – 66. perc; a 69. percben az aradi Alexandru Pop 11-est hibázott).

A többi mérkőzést szombaton és vasárnap rendezik javarészt 11 órai kezdettel, az ettől eltérő időpontot külön jelezzük.

A további program:

Szombaton: • Baloteşti-i SK–Temesvári ACS • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári Ripensia • Bukaresti Metaloglobus–Brăilai Dacia Unirea • Petrozsényi Energeticianul–Bukaresti Daco-Getica • Bákói Aerostar–Piteşti-i Argeş FC • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Clinceni-i Academica (12.30-kor) • Temesvári ASU Politechnika–Mioveni-i SK (15 órakor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Konstancai Farul • Kolozsvári U FC–Ploieşti-i Petrolul (Kolozsvár Aréna, 18 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1, a Telekom Sport1 és a Telekom Sport5 tévéadó). Az élmezőny: 1. Sznagov 20 pont/8 mérkőzés, 2. Clinceni 18/7, 3. Petrolul 16/7, 4. Mioveni 15/7 (14–6), 5. Argeş 15/7 (11–5), 6. Pandúrok 14/7, 7.  UTA 13/8, 8. KV. U FC 12/7.

DZSUDZSÁK BALÁZS MARAD AZ EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEKBEN

Dzsudzsák Balázs továbbra is az Egyesült Arab Emírségekben futballozik: a magyar válogatott korábbi csapatkapitánya szerdán aláírta szerződését az al-Ittihad Kalba SC csapatánál, a klub közösségi oldalának beszámolója szerint. A 31 éves szélső az előző két idényben az al-Vahda SC játékosa volt, korábban a török Bursasport, az orosz Dinamó Moszkvát és Anzsi Mahacskalát, a holland PSV Eindhovent, illetve a Debrecen együttesét erősítette. A magyar válogatottban eddig 97 meccsen 21 gólt szerzett, de az új szövetségi kapitány, Marco Rossi a finnek és a görögök elleni Nemzetek Ligája-meccseken nem számított rá, mert nem volt klubja.

Az al-Ittihad Kalba SC újonc az arab ország élvonalában. A keret tagja többek között a brazil csatár, Myke Bouard Ramos, akit a Budapesti MTK adott kölcsön, valamint a horvát hátvéd, Antonio Peroszevics, aki a Puskás Akadémiában szerepelt. Amennyiben a játékengedélye elkészül, Dzsudzsák pénteken az al-Dafra SCC otthonában esedékes meccsen, a bajnokság harmadik fordulójában mutatkozhat be új együttesében.

KÉT SIKER AZ U NTT DATÁNAK

Két előkészületi mérkőzését is megnyerte a Luminiţa Trombiţaş edzette Kolozsvári U NTT Data női röplabdacsapata, mindkettőn a Jászberényi Vollayball Team volt az ellenfél, s mindkettőn 3:1 volt a végeredmény. A találkozóknak a Horia Demian Sportcsarnok adott otthont. A kolozsvári lányoknak következik október 12. és 14. között egy felkészülési torna Lugoson, majd az A1-osztály október 27-én veszi kezdetét.

NADAL A PEKINGI ÉS A SANGHAJI TORNÁT IS KIHAGYJA

A Davis-kupa-elődöntő után az októberi pekingi és sanghaji tornától is visszalépett a férfi teniszezők világranglistáját vezető Rafael Nadal. A spanyol sztár, aki első kiemeltként comb- és térdsérülés miatt kénytelen volt feladni az argentin Juan Martín del Potro elleni elődöntőjét a US Openen, szerdán közölte, hogy nem indul Kínában. A 32 éves, 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal tavaly megnyerte a pekingi viadalt, Sanghajban pedig döntős volt, így távolmaradása sok pontjába fog kerülni. Jelenleg 1860 pontos előnnyel vezet a világranglistán a svájci Roger Federer előtt. Múlt hétvégén a spanyolok legjobbjuk nélkül 3–2-re alulmaradtak a címvédő franciák vendégeként, így nem jutottak be a döntőbe a Dk-ban.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: HOSSZABBÍTÁSBAN KAPOTT KI SZÉKESFEHÉRVÁROTT AZ ÚJPEST

Az Újpesti TE hosszabbítás után kikapott a Székesfehérvári Fehérvári Titánok vendégeként a jégkorong Erste Liga csütörtöki mérkőzésén.

Eredmény, Erste Liga (a sorozat honlapja szerint): • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Újpesti TE 3–2 (1–1, 0–0, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után. A tabellán: 1. Dunaújvárosi Acélbikák 9 pont/4 mérkőzés (21–11), 2. Újpest 9/4 (17–7), 3. Debreceni EAC 9/4 (16–10), 4. Brassói Corona ASC 6/3 (16–8), 5. Ferencvárosi TC-Telekom 6/4 (13–13), 6. Csíkszeredai Sportklub 5/2 (13–9), 7. EV Vienna Capitals II. (osztrák) 5/4 (13–19), 8. Titánok 4/4 (10–17), 9. Budapesti Schiller-Vasas HC 4/4 (9–16), 10. Hokiklub Budapest 2/5, 11. Gyergyói HK 1/2.

A román bajnokságban a Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub páros összecsapásának első mérkőzésén, mint ismeretes, a vendégek 6–3-ra nyertek (ez a találkozó az Erste Ligába is beszámított), a második találkozón pedig a bajnokcsapat 8–3 (0–0, 5–0, 3–3) arányban diadalmaskodott.

A táblázaton: 1. Csíkszereda 18 pont/6 mérkőzés, 2. Corona 12/5, 3. Gyergyó 6/4, 4. Bukaresti Sportul Studenţesc és Galaci MSC 0/0–0/0, 6. Bukaresti Steaua 0/5 (9–49), 7. Csíkszentdomokosi Márton Áron SK (Sapientia U23) 0/4 (3–52).

U ALEXANDRION: NÉGY MECCS UTÁN NYERETLENEK

Újabb vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári U Alexandrion női kézilabdacsapata, amely a Virágok Ligája 4. fordulójában a Buzăui Gloria MSC-t fogadta a Horia Demian Sportcsarnokban.

Végeredmény: • Kolozsvári U Alexandrion–Buzăui Gloria MSC 18–19 (11–9).

Alin Bondar együttese szinte végig vezetett (olykor még három góllal is), de a hajrában elveszítette a fonalat. A vendégek az 53. percben fogták be a kolozsváriakat 17-nél, aztán a vezetést is megszerezték miután a kolozsváriak háromszor is kihagyták a lehetőséget. Mihaela Ani-Senocico 7 m-esből egyenlített ugyan egy perccel a lefújás előtt, ám a buzăuiak is kaptak egy büntetőt még a végén, amelyet Alina Ilie értékesített.

A kolozsvári góldobók: Mihaela Ani-Senocico 7, Diana Alina Lazăr 5, Cristina Diana Boian és Alexandra Dindiligan 2–2, Aleksandra Agnieszka Stoklosa és Laura Petruţa Popa 1–1. A vendégektől a fehérorosz Iljina Dzijana volt a legeredményesebb hat találattal.

A többi eredmény: • Nagyszebeni Magura–Krajovai MSC 25–22 • Románvásári/Romani MSC–Nagybányai Minaur 26–27 • Brăilai Dacia Unirea–Bukaresti MSC 22–35 • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Zilahi KK 29–24 • Szlatinai MSC–Beszterce-Naszód-i Glória 22–18 • Brassói Corona ASC–Galaci MSC 31–20. Az élen: 1. Buk. MSC 12 pont (109–83), 2. Rm. Vâlcea 12 (105–84), 3. Magura 10, …, 13. KOLOZSVÁR 0.

Az élvonal mérkőzései október 6-ig szünetelnek, a kolozsváriaknak következik a krajovai kiszállás.