LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 8. FORDULÓ

Kisebb megszakítás után a hétvégétől folytatódott a román élvonalbeli bajnokság. A lapzártáig véget ért négy meccsen 16 (!) gól esett, a szombati két mérkőzésen a játékvezetők hatszor ítéltek büntetőt, a Gázmetán–Krajova találkozón pedig nagy volt a „lapjárás”: Andrei Florin Chivulete játékvezető 10-szor mutatta fel a sárga, egyszer pedig a piros lapot.

Eredmények: • Chiajnai Concordia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3 (gól: Ibrahima Tandia 2 – 76. és 91., valamint Bryan Nouvier – 83. perc) • Bukaresti Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–2 (Danijel Szubotics – 88. perc, illetve Denis Alibec – 13. és Romario Moise – 66. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette) • Călăraşi-i Dunărea–Botoşani-i FC 3–2 (Baudoin Kanda – 29., Alin Dobrosavlevici – 37. és Ndiaye Mediop – 84. perc, illetve Jonathan Rodriguez – 12. és 52. perc, mindkettő 11 m) • Medgyesi Gázmetán–Krajovai Universitatea SK 3–2 (Marius Constantin – 11., 11 m, Carlos Fortes – 26. és Iulian Cristea – 82. perc, illetve Alexandru Mitriţă – 8., 11 m és Elvir Koljics – 75. perc, 11 m; kiállítva: Matteo Fedele – 89. perc; Krajova; Mitriţă a 63. percben 11-est hibázott). Vasárnap játszották a Voluntari-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika és a Kolozsvári CFR 1907–FCSB összecsapást, hétfőn a Konstancai Viitorul–Nagyszebeni AFC Hermannstadt mérkőzést. Az élmezőny a nyolcadik játéknap négy mérkőzése után: 1. FCSB 14 pont/7 mérkőzés (18–8), 2. Astra 14/8 (10–5), 3. Sepsi 14/8 (9–4), 4. Gázmetán 14 (11–11), 5. KV. CFR 1907 12/7 (9–6), 6. Călăraşi 12/8 (9–8).

LABDARÚGÓ II. LIGA, 7. FORDULÓ

Továbbra is Clinceni csapata vezet, Sznagov pedig egy ponttal lemaradva követi a labdarúgó másodosztály hetedik fordulója után: az Academica és a Sportul is egygólos sikerrel hozta el a mindhárom pontot idegenből.

Eredmények: • Mioveni-i SK–Petrozsényi Energeticianul 2–1 (gól: Cătălin Alexe – 68. és Alexandru Popescu – 77. perc, illetve Alexandru Neacşa) • Bukaresti Daco-Getica–Târgoviştei Chindia 2–2 (Adrian Voicu 2 – 14. és 47. perc, illetve Liviu Mihai – 7. és Cristian Cherchez – 44. perc) • Konstancai Farul–Bukaresti Metaloglobus 1–2 (Alexandru Grigoraş – 38. perc, illetve Valentin Ghenovici – 14. és Ovidiu Herea – 2. perc; kiállítva: Constantin Costache – 76. perc, Metaloglobus) • Brăilai Dacia Unirea–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 0–4 (Denis Brânzan – 7., George Tudoran – 53., 11 m, továbbá Daniel Pîrvulescu 2 – 59. és 84. perc; kiállítva: Alexandru Vodă – 45. + 2. perc, Pandúrok) • Temesvári Ripensia–Baloteşti-i SK 2–1 (Claudiu Apro – 51. és Andrei Dumiter – 90. perc, illetve Cornel Predescu 75. perc) • Aradi UTA–Clinceni-i Academica 0–1 (Bogdan Barbu – 78. perc) • Bákói Aerostar–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–1 (Adrian Hurdubei – 11., Valentin Buhăcianu – 23. és Cătălin Vraciu – 36. perc, illetve Paul Mitrică – 45. perc) • Temesvári ACS Poli–Sznagovi Sportul 1–2 (David Pop – 44. perc, illetve Cătălin Hlistei – 59. és Darius Buia – 68. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Temesvári ASU Politechnika 2–0 (Laurenţiu Marinescu – 92. és Alexandru Tudor Şaim – 94. perc). Hétfőn 18 órakor játsszák a Piteşti-i Argeş FC–Kolozsvári U FC találkozót a Kolozsvár Arénában (élőben közvetíti a Look Sport). Az élmezőny: 1. Academica 18 pont/7 mérkőzés, 2. Sznagov 17/7, 3. Petrolul 16/7, 4. Mioveni 15/7, 5. Pandúrok 14/7, 6. UTA 13/7, 7. KV. U FC 12/6 (11–5), 8. Argeş 12/6 (9–4).

FÉRFI KÉZILABDA: KIÜTÉSES POTAISSA-SIKER, SÚLYOS KOLOZSVÁRI ZAKÓ

A Tordai Potaissa 12 gólos győzelmet aratott a Szucsávai ESK ellen a férfi kézilabda Bölények Ligája második fordulójában, a George Bariţiu Sportteremben 32–20 (20–12) volt a végeredmény.

A Horaţiu Gal edzette Potaissa góldobói: Cântec 8, Thalmaier 6, Tálas 4, Szavics, Pavel és Pop 3–3, Rotaru 2, Ghiţă, Szőke és Laslo 1–1. A vendégektől Burlacu volt a legeredményesebb 5 találattal.

A Kolozsvári Universitatea Sportklub élvonalba visszafogadott együttese, viszont nagy pofonba szaladt bele: Foksányban 39–24 (19–13) arányban kikapott a hely MSC 2007 csapatától.

Ioan Ani-Senocico gárdájának gólszerzői: Kotai 8, Draia 4, Kereki 3, Epure 2, Coman, Hordoan, Dedea, Iova, Milăşan, Gurănescu és Măcicăşan 1–1. A házigazdáktól Miroiu (9) volt a legeredményesebb.

A többi eredmény: • Bukaresti Dinamó–Temesvári Politechnika MSC 29–31 • Bukaresti Steaua–Bákói MSC 29–22 • Buzăui KK–Dél-Dobrudzsai KK 20–23. Az élen: 1. Foksány 6 pont (66–44), 2. Buk. MSC 6 (44–41), 3. POTAISSA 4, …, 14. KOLOZSVÁR 0.

RÖGBI: ISMÉT KIKAPOTT AZ U PRODVINALCO

A férfi rögbi Szuperliga második fordulójában a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban 49–13 arányban kikapott a Kolozsvári U Prodvinalco a Bukaresti MSC-től, a fővárosiak megkapták a támadó bónuszpontot is.

A többi eredmény: • Temesvári Saracens RCMUV–Nagybányai Ştiinţa MSC 32–26 • Buzăui Gloria MSC–Bukaresti Dinamó 31–13 (!) • Konstancai Tomitanii–Bukaresti Steaua 17–48 – győztesek minden esetben megkapták a támadó bónuszpontot is. A sorrend: 1. Steaua 10 pont (123–32), 2. Buk. MSC 10 (87–22), 3. Temesvár 9, 4. Nagybánya 6, 5. Buzău 5, 6. Dinamó 0 (22–69), 7. Konstanca 0 (28–100), 8. KOLOZSVÁR 0 (28–124).

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SZÉTLÖVÉS DÖNTÖTT CSÍKSZEREDÁBAN

Szétlövés döntött a hazaiak javára a Csíkszeredai Sportklub és a Ferencvárosi Torna Club összecsapásán a jégkorong Erste Liga legutóbbi játéknapján.

Eredmények, Erste Liga (a sorozat honlapja szerint): • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Brassói Corona ASC 1–7 (0–2, 1–1, 0–4) • Debreceni EAC–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 6–2 (1–0, 3–1, 2–1) • Dunaújvárosi Acélbikák–Budapesti Schiller-Vasas HC 8–2 (2–0, 5–0, 1–2) • Újpesti TE–Hokiklub Budapest 8–0 (4–0, 1–0, 3–0) • Csíkszeredai Sportklub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 7–6 (2–2, 2–2, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövés után. A tabellán: 1. Acélbikák 6 pont/2 mérkőzés (14–5), 2. DEAC 6/3 (11–7), 3. Újpest 5/2, 4. FTC-Telekom 4/3, 5. Corona 3/1 (7–1), 6. EV Vienna Capitals II. 3/3 (9–16), 7. Sport Club Csíkszereda 2/1 (7–6), 8. Titánok 2/2 (4–7), 9. Schiller-Vasas 1/2  (4–11), 10. Hokiklub Budapest 1/3 (4–15), 11. Gyergyói HK 0/0.