Sporthírek röviden

LABDARÚGÓ II. LIGA, 6. FORDULÓ

A labdarúgó másodosztályban éllovasváltás történt a hatodik játéknap eredményei alapján.

Eredmények: • Târgoviştei Chindia–Mioveni-i SK 0–2 (gól: Valentin Balint  2 – 18. és 65. perc; a 93. percben a Chindia játékosa, Daniel Florea 11-est hibázott) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Aradi UTA 0–1 (Cristinel Matei – 77. perc; kiállítva: Andrei Tânc – 92. perc, Nagyvárad) • Clinceni-i Academica–Temesvári ACS Poli 1–0 (Ciprian Gliga – 22. perc) • Sznagovi Sportul–Temesvári Ripensia 1–1 (Cristian Dănălache – 90. perc, 11 m, illetve Adrian Ungureanu – 45. perc) • Baloteşti-i SK–Brăilai Dacia Unirea 2–2 (Bogdan Marciuc – 9. és Vasile Mihai – 77. perc, illetve Jue-feng Lu – 42. és Liviu Gheorghe 45. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Bukaresti Daco-Getica 2–3 (Ovidiu Herea – 12. és Valentin Ghenovici – 36. perc, 11 m, illetve Cristian Bustea – 8., továbbá Adrian Voicu 2 – 50. és 75. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Ploieşti-i Petrolul 0–3 (Sebastian Ghinga – 5., Nini Popescu – 15. és Lucian Cazan – 37. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Konstancai Farul 5–3 (Daniel Ciobanu – 30. és George Tudoran – 35., 11 m, Daniel Pârvulescu 2 – 46. és 67. perc, valamint Andrei Blejdea – 95. perc, illetve Rafael Licu – 21., Marius Popescu – 38. és Moussa Konate 63. perc, öngól; Licu a 83. percben 11-est hibázott) • Temesvári ASU Politechnika–Piteşti-i Argeş FC (Ioan Mera – 28. és Gelu Velici – 75. perc, 11 m, illetve Vasile Buhăescu 2 – 7. és 34., továbbá Mera – 79. perc, öngól). Hétfőn játsszák a Kolozsvári U FC–Bákói Aerostar találkozót. Az élen: 1. Clinceni 15 pont/6 mérkőzés, 2. Sznagov 14/6, 3. UTA 13/6, 4. Mioveni 12/6 (12–5), 5. Argeş 12/6 (9–4), 6. Pandúrok 11/6, …, 10. KV. U FC 9/5.

ÖTTUSA-VB: EZÜSTÉRMES A MAGYAR PÁROS VEGYESVÁLTÓBAN

Ezüstérmet nyert a Gulyás Michelle, Bruckmann Gergő páros vegyes váltóban vasárnap, a mexikóvárosi öttusa-világbajnokságon. Jól kezdték a versenyt a magyarok, vívásban 21 győzelmet arattak, és csak kilenc asszóban maradtak alul, amivel a németek mögött a második legjobbak voltak az első számban. Az úszásban megerősítették élcsoportos pozíciójukat azzal, hogy 1:57,73 perccel, a harmadik legjobb idővel csaptak célba. Két szám után így stabilan másodikak voltak a németek mögött. A lovaspályát két verőhibával teljesítették, majd másodikként vághattak neki a lövészetekkel kombinált futásnak. Az éllovas németek magabiztosan nyertek, a magyarok pedig másodikként futottak célba a 3200 méteres táv végén. A bronzérmet a franciák szerezték meg a 16 párost felvonultató mezőnyben. Pénteken, a női váltóban a Gulyás Michelle, Guzi Blanka páros ötödik lett, majd szombaton a férfiaknál a Harangozó Bence, Bruckmann Gergő kettős a 14. helyen végzett. Hétfőtől a hagyományos versenyek következtek.