Sporthírek röviden
Vissza

LA LIGA: A GIRONA–FC BARCELONA LEHET AZ ELSŐ ÉSZAK-AMERIKAI MECCS

A januári Girona–FC Barcelona lehet a spanyol labdarúgó-bajnokság első mérkőzése, amelyet az Egyesült Államokban rendeznek. A Cadena COPE hírportálra csütörtökön felkerült a liga hivatalos dokumentuma, amely arról szól, hogyan kompenzálják a két katalán csapat szurkolóit. Ebből kiderült, hogy a 21. fordulóban esedékes meccset január 26-án, helyi idő szerint 14.45-től, közép-európai idő szerint 20.45-től játsszák Miamiban, a Hard Rock Stadionban. A nyilvánosságra hozott dokumentum úgy fogalmaz, a sportág és a spanyol élvonal további népszerűsítése miatt rendkívül fontos mérkőzés helyszínét a két érintett klubbal együttműködve jelölték ki. Augusztus közepén jelentették be, hogy a spanyol liga a mostani idényben az Egyesült Államokban is rendezne mérkőzést. Javier Tebas elnök szerint a következő 15 évben szezononként egy-egy bajnoki összecsapásról lenne szó. A bejelentésre a spanyol játékos-szakszervezet „leghatározottabb tiltakozását” fejezte ki, mondván: a liga nem egyeztetett a játékosokkal.

KAJAK-KENU MARATONI VB: HAT MAGYAR ÉREM A NYITÓNAPON

A magyarok három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a portugáliai Prado Vila Verdében rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokság első, csütörtöki versenynapján, amikor az ifjúsági és az U23-as korosztály képviselői szálltak vízre. A verseny honlapja szerint az U23-asok között Czéllai-Vörös Zsófia nyert kajak egyesben (22,6 km), a második helyet pedig Katona Lili szerezte meg. Ebben a korosztályban tavaly is egy magyar, Mihalik Sára nyerte a szám világbajnoki címét. Czéllai-Vörös vasárnap – Csay Renátával párosban – a felnőttek között is rajthoz áll. Az ifjúságiaknál kajak egyesben (22,6 km) a férfiaknál Petró Vince harmadik, a nőknél Csikós Zsóka – címét megvédve – első, Fekete Dorina pedig második lett (19 km). Férfi kenuban (19 km) Hodován Dávid aranyérmet nyert. Pénteken ugyancsak az ifjúsági és az U23-as korosztály futamait rendezték a portugáliai vb-n. A maratoni versenyek 1956-ban kerültek le az olimpia műsoráról, a szakág önálló világbajnokságát 1988 óta rendezik meg. A hosszú távú pályákat nem előre rögzített szabványok szerint készítik elő. Az evezést futó szakaszok váltják, mert a versenyzőknek készen kell állniuk, hogy különböző akadályok esetén hajójukat és lapátjukat átvigyék két vízi út között.