ATLÉTIKAI EB: HALÁSZ BENCE BRONZÉRMES KALAPÁCSVETÉSBEN

Halász Bence bronzérmet nyert kalapácsvetésben a berlini atlétikai Európa-bajnokságon kedden. A szombathelyiek junior világbajnok és U23-as Európa-bajnok versenyzője, aki a második legjobb eredménnyel (76,81 m) került fináléba, jól kezdett, 77,15 méterrel az első sorozat után a harmadik helyen állt. Ezt a pozícióját végig megtartotta, az ötödik körben 77,36-ra javított. A számot az olimpiai bronzérmes lengyel Wojciech Nowicki nyerte 80,12 méterrel honfitársa, a háromszoros világbajnok, címvédő Pawel Fajdek (78,69) előtt.

BL-SELEJTEZŐ: ISMÉT ÉRTÉKES DÖNTETLENT JÁTSZOTT A VIDI IDEGENBEN

A magyar bajnok Vidi FC 1–1-es döntetlent játszott a svéd Malmö FF vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a harmadik fordulós párharc első mérkőzésén, így kedvező helyzetből várhatja a jövő keddi, felcsúti visszavágót.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés: • FF Malmö (svéd)–Vidi FC 1–1 (gól: Anders Christiansen – 62. perc, illetve Loic Nego – 71. perc).

A visszavágót jövő kedden, 21 órától Felcsúton rendezik. A párharc továbbjutója a csoportkörért a skót Celtic Glasgow vagy a görög AEK Athén gárdájával mérkőzik meg. A vesztes búcsúzik a BL-től és az Európa Ligában folytathatja szereplését, ahol a play off-körben a TNS (walesi)–Midtjylland (dán) párharc továbbjutójával találkozik, és mérkőzik meg az EL-csoportkörért.

A Vidi a BL-selejtező első és második fordulójából úgy jutott tovább, hogy a párharcok első, idegenbeli mérkőzésén döntetlent játszott. A luxemburgi Dudelange otthonában 1–1-re, a bolgár Razgrad Ludogorec vendégeként 0–0-ra végzett.

Kleinheisler László csapata, a kazah Asztana hazai pályán 2–0-ra kikapott a horvát bajnok Dinamó Zágrábtól a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a harmadik selejtezőkör első mérkőzésén. A magyar játékos végigjátszotta a mérkőzést.

A Kádár Tamást szintén végig a soraiban tudó Ukrán Dinamó Kijev 1–1-re végzett a cseh Slavia Prága vendégeként.

Eredmények, Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, első mérkőzések: • Asztana (kazah)–Dinamó Zágráb (horvát) 0–2 (Budimir – 39. és Dani Olmo – 84. perc) • Karabah/Qarabag (azeri)–BATE Boriszov (fehérorosz) 0–1 (Drahun – 36. perc) • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai) 1–1 (Ben Nabouhane – 23. perc, 11 m, illetve Grendel – 25. perc) • Slavia Prága (cseh)–Dinamó Kijev (ukrán) 1–1 (Husbauer – 95. perc, 11 m, illetve Verbics – 82. perc) • Standard Liége (belga)–Ajax Amszterdam (holland) 2–2 (Carcela – 67. és Emond 94. perc, 11 m, illetve Huntelaar – 19. és Tadics – 34. perc) • Benfica Lisszabon (portugál)–Fenerbahce Isztambul (török) 1–0 (Cervi – 69. perc).

Európa Liga, 3. selejtezőkör, első mérkőzés: • Pjunik Jereván (örmény)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–0.