Sporthírek röviden

FORMA–1, BRIT NAGYDÍJ: VETTEL NYERTE HAMILTON HAZAI FUTAMÁT

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a vasárnapi Forma–1-es Brit Nagydíjat, megelőzve a szintén négyszeres vb-győztes, címvédő Lewis Hamiltont, a Mercedes hazai közönség előtt szereplő versenyzőjét. A 31 éves Vettelnek ez volt az idei negyedik, és pályafutása 51. futamgyőzelme, s ezzel nyolc pontosra növelte az előnyét a vb-pontversenyben Hamiltonnal szemben. Hamilton az első körben egy ütközés miatt a mezőny végére esett vissza, s onnan jött fel végül másodiknak. A dobogó alsó fokára Vettel csapattársa, a finn Kimi Räikkönen állhatott fel. A vb két hét múlva, a Német Nagydíjjal folytatódik.

CFR 1907: ÚJABB SIKER BARÁTSÁGOS MECCSEN

A lengyelországi edzőtáborozás harmadik (összességében negyedik) előkészületi mérkőzésen is veretlen maradt a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata, a helyi harmadosztályban harmadik helyen végzett, II. ligába feljutott Warta Poznant 1–0-ra Ciprian Deac góljával.

Edward Iordănescu csapata: Arlauskis – Peteleu, Vinícius, Andrei Mureşan, Camora (csapatkapitány) – Hoban, Cúlio, Djokovics, Costache – Deac, Țucudean; cserék: Vâtcă, A. Rus, I. Rus, A. Radu, Mate Males, Bordeianu, Ioniță II., Petrila, Păun, Mailat, Manea.

A vasutasklubhoz kapcsolódó hír, hogy olasz csatár érkezett kölcsönbe, legutóbb a Serie C-be idén kiesett Virtus Entella együttesében játszott. A 26 éves (1991. október 11-én született), 168 cm magas Giuseppe De Luca eddigi karrierje során 268 meccsen 75 gólt lőtt, ebből 49-et az első két ligában. Az Atalanta Bergamo nagy reménysége volt (35 meccs, 6 gól az olasz élvonalban), megfordult még a Bariban és Vicenzában, hétszeres U21-es válogatott (két góllal).

U FC: KÉT GÓL AZ ESTHAJNALCSILLAG ELLEN

A labdarúgó II. ligába feljutott Kolozsvári U FC labdarúgócsapata másodszor is nyert a felkészülés során (korábban a Szeben megyei FC Felek III. ligás gárdája ellen nyert 10–0-ra), ezúttal a szintén másodosztályú Nagyváradi Esthajnalcsillag/Lucefărul együttesét verte 2–0 arányban a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A gólokon Marius Coman és Doru Dumitrescu osztozott. A csapat szerdán 12 napos olaszországi edzőtáborba indul, ahol a felkészülési meccsek sorát folytatja.

A vasárnap 47. életévét betöltött Adrian Falub együttese: Dinu – Căpuşă, Cordoş, Kosznics, Taub – Dumitrescu, Kofi, Florescu – Ursu, Ene, Haţiegan; cserék: Albuţ, Dur-Bozoancă, Takacs, Abrudan, Greu, Giurgiu, Hordouan, Micaş, Coman.