CFR 1907: KÉSZÜLŐDIK A BAJNOKCSAPAT

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapatának kerete június 13-án gyűl össze, s Brassóban kezdi az új idényt, június 17. és 27. között edzőtáborozik. A készülődés utolsó napján a vasutasok barátságos mérkőzést játszanak a Spesiszentgyörgyi Sepsi OSK-val. A folytatásban a csapat Lengyelországban, Sochocin helységben készül június 30. és július 12. között, a második edzőtábor barátságos mérkőzéseinek programját később közlik – jelent meg az egyesület honlapján (www.cfr1907.ro). Az együttes a bajnoki idény nyitányán (az előző idény lezárásaként) a Szuperkupa döntőjében érdekelt, a címvédő július 14-én 20.30 órai kezdettel a krajovai Ion Oblemenco Stadionban a helyi, Román Kupa-győztes Universitatea SK-val mérkőzik. A 2018–2019-es bajnokság rajtja július 22-én lesz.

FÉRFI KÉZILABDA VB-SELEJTEZŐ: NEHÉZ HELYZETBEN ROMÁNIA

A spanyol Xavi Pascual irányította román férfi kézilabda-válogatott nehéz helyzetbe került a világbajnoki kijutás szempontjából, ugyanis nyolcgólos vereséget szenvedett Szkopjéban Macedóniától.

A vasárnap esti mérkőzés 32–24 (15–10) arányú hazai sikert hozott, a találkozó csak az első öt percben volt kiegyensúlyozott. A macedónok már a 14. percben hat góllal vezettek (8–2), a nyolc gólt sorozatban szerezték. A hátrányt csak három gólra tudták olykor ledolgozni a románok (9–6 és 11–8), szünetre azonban ismét ötgólos volt a különbség. A 43. percben ez meg is duplázódott (24–14), s ma tízből nyolcat meg is őriztek, így esélyesebbnek számít a párharcban.

A román góldobók: Dan Racoţea 6, Valentin Ghionea 4, Alin Roşu 3, Demis Grigoraş, Marius Sadoveac és Csepreghi Alex 2–2, Javier Humet, Viorel Fotache, Marius Mocanu, Ionuţ Râmba és Adrian Rotaru 1–1. A macedónok legjobbja a nyolcgólos Kiril Lazarov volt.

A visszavágót június 13-án, szerdán rendezik a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban.

NBA: ÚJRA BAJNOK A WARRIORS

A címvédő Golden State Warriors simán, 108:85-re nyert a Cleveland Cavaliers otthonában az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének negyedik felvonásán, és összesítésben 4–0-ra győzött a párharcban. A finálé legértékesebb játékosa – akárcsak tavaly – Kevin Durant lett.

A Cavaliers szinte reménytelen helyzetből várhatta a találkozót, hiszen az NBA-ben soha sem fordult elő, hogy egy csapat fordítani tudjon 0–3-as összesítésről.

A két gárda sorozatban negyedik döntőjét vívta – ilyen még nem fordult elő az NBA történetében –, és ebből hármat nyert a Golden State, a Cleveland pedig 2016-ban diadalmaskodott úgy, hogy már 3–1-es hátrányban volt.

Az oaklandiek ezt megelőzően 1975-ben, 2015-ben és tavaly, előzőleg pedig – még Philadelphia Warriors néven – 1947-ben és 1956-ban diadalmaskodtak.

Döntő, 4. mérkőzés: Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 85:108 (25:34, 27:27, 13:25, 20:22).

TÖBB MINT 200 RÉSZTVEVŐ A SZAMOSÚJVÁRI KROSSZVERSENYEN

A Szamosújvári Városnapok zárórendezvényeként került sor az első alkalommal szervezett atlétikai krosszversenyre, amelyre több mint kétszázan iratkoztak fel. Nemcsak helybeli, hanem kolozsvári, dési és besztercei atléták is jelen voltak a 3000 és 5000 méteres terepfutó versenyen. A legkisebb résztvevő alig kétéves volt (igaz, anyuka nyakában tette meg a távot), míg a legidősebb túllépte a hatvanat. A nagy meleg ellenére mind a 202 résztvevő célba jutott, ahol a jól megérdemelt hűsítő és édesség várta őket. Közöttük voltak a kolozsvári Transylvania Sports Zone képviselői is, élen Nagy István csapatkapitánnyal.

A háromezer méteres távon az első helyen a szamosújvári Cristian Todoruţ végzett, míg ötezer méteren a legjobb eredményt a dési Paul Costea érte el. Külön kiemelnénk a Téka Alapítvány Balla Imola vezette háromtagú női csapatának remek szereplését. Rájuk mindig számíthatunk a helybeli terepfutó versenyeken.

A hétvégi atlétikai verseny sikeres lebonyolításában oroszlánrészt vállalt Paul Florean, a helyi Firekick-boxing klub vezető szakembere, a szamosújvári sportélet lelkes és fáradhatatlan szervezője. (erkedi)