CFR 1907: EDI IORDĂNESCU ÉRKEZHET

Sajtóhírek szerint a Kínába távozó Dan Petrescu vezetőedzőt Edward Iordănescu váltja a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapatnál. A jelek szerint még a szerződést nem bontották fel az előbbivel, de ezt már csak formaságnak minősítik. Anghel Iordănescu fia 39 esztendős, a Gyurgyevói/Giurgiui Astránál szerepelt legutóbb, de még megfordult a Bukaresti Steauánál és a Vászlói/Vaslui-i FC-nél mint másodedző, továbbá irányította a Marosvásárhelyi ESE/ASA-t (2013-ban), a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrokat (2014 és 2016 között), valamint a bolgár CSZKA Szófiát (2016-ban).

FORDÍTOTT A WASHINGTON CAPITALS AZ NHL-DÖNTŐBEN

A Washington Capitals 3–1-re nyert a vendég újonc Vegas Golden Knights ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének harmadik mérkőzésén közép-európai idő szerint vasárnap hajnalban, így 2–1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A Stanley-kupáért folyó következő összecsapást ugyancsak a fővárosban rendezik közép-európai idő szerint kedd hajnalban.

A Capitals ezt megelőzően egyszer, még 1998-ban volt fináléban, akkor 4–0-s összesítéssel kikapott a Detroit Red Wingstől, azaz a mostani volt a történelmi első hazai diadala Stanley-kupa döntőben. A Golden Knights először veszített egymást követő két találkozót a playoffban.

Eredmény, Stanley-kupa, döntő, 3. mérkőzés: • Washington Capitals–Vegas Golden Knights 3–1 (0–0, 2–0, 1–1) – az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Washington javára.

NBA: MEGÁLLÍTHATATLANNAK TŰNIK A GOLDEN STATE

A címvédő Golden State Warriors nyerte az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének első felvonását, miután otthon hosszabbítás után legyőzte a Cleveland Cavaliers együttesét. A vendégcsapatot gyakorlatilag egyedül tartotta meccsben LeBron James, aki 51 pontot szerzett.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcának második felvonását szintén Oaklandben játszották, ezen is a Warriors diadalmaskodott. A házigazdák sztárja, Stephen Curry 33 ponttal vezette diadalra csapatát. Kilenc triplával új NBA-döntős rekordot állított fel – ráadásul ebből négyet kiszorított helyzetből dobott be –, emellett nyolc gólpasszt és hét lepattanót is gyűjtött. Az előző csúcsot Ray Allen tartotta nyolc hármassal.

Döntő: • Golden State Warriors–Cleveland Cavaliers 124:114 (29:30, 27:26, 28:22, 23:29, 17:7) – hosszabbítás után és 122:103 (32:28, 27:18, 31:34, 32:23) – a párharc állása: 2–0 a Warriors javára.

A párharc harmadik felvonását szerdán játsszák Clevelandben.