Sporthírek röviden

U ALEXANDRION: VERESÉG GALACON

A Kolozsvári U Alexandrion női kézilabdacsapata kilencgólos vereséget szenvedett Galacon a helyi Danubius ESK-tól a Virágok Ligájában, s osztályozós, 12. helyen maradt a 14 csapatos bajnokságban, 20 pontot gyűjtött.

Végeredmény: • Galaci Danubius ESK–Kolozsvári U Alexandrion 28–19 (15–13). A legtöbb gólt a kolozsváriaktól Lazăr (6) és Ani-Senocico (5) dobta.

Alin Bondor tanítványai 8–8-ig tartották a lépést, kezdetben még vezettek is. A második félidő elején bekövetkezett 10 perces rövidzárlat alatt azonban a vendégek nem dobtak gólt, így a galaciak megléptek 20–13-ra. A kolozsváriak ezután már hat gólnál közelebb nem jutottak (52. perc: 24–18). Szombaton 16 órakor sorsdöntő mérkőzés következik a közvetlen vetélytárs Szloboziai MKK ellen a Horia Demian Sportcsarnokban.

A 24. forduló többi eredménye: • Bukaresti MSC–Zilahi KK 25–24 • Brăilai Dunărea–Brassói Corona ASC 26–32 • Románvásári/Romani MSC–Râmnicu Vâlcea-i MKK 22–23 • Szloboziai MKK–Szlatinai MSC 15–18 • Nagydisznódi Magura–Besztercei MSC 31–26. A Bukaresti Rapid USL Metrou–Krajovai MSC összecsapást május 15-én, kedden játsszák. A dobogón: 1. Buk. MSC 69 pont/24 mérkőzés, 2. Nagydisznód 51/24, 3. Krajova 49/23.

A férfi Bölények Ligája rájátszásban az elődöntős párharcok első mérkőzésein: • Bukaresti Steaua–Bukaresti MSC 21–25 (6–10) • Tordai Potaissa AHC–Bukaresti Dinamó 25–26 (13–13). A sorozat két nyert mérkőzésig tart.

NŐI EHF-KUPA DÖNTŐ: KRAJOVA NÉGYGÓLOS HÁTRÁNYBAN

A Krajovai MSC együttes a női kézilabda EHF-kupa első felvonásán 26–22 (12–10) arányú vereséget szenvedett idegenben a norvég Vipers Kristiansand csapatától.

A George Burcea edzette oltyán csapat góldobói: Cristina Florianu 9, Ana Maria Ţicu 5, Dana Andreea Pricopi 3, Jelena Trifunovics és Bobana Klikovac 2–2, valamint Zeljka Nikolics 1. A Viperstől Jeanett Kristiansen szintén 9 gólig jutott, ő volt az északiak legjobbja. A visszavágót május 11-én játsszák Krajován.

BIRKÓZÓ EB: ÚJABB KÉT MAGYAR BRONZ

Barka Emese bronzérmet nyert a 57 kilogrammos súlycsoportban az oroszországi birkózó Európa-bajnokságon, Kaszpijszkban. A Csepel 28 éves versenyzője az éremcsatában lényegesen jobb volt a német Laura Mertensnél, akit 11-0-s különbségnél technikai tussal múlt felül. A 2013-ban és 2016-ban vb-bronzérmes, 2015-ben Európa Játékok-győztes Barka Emese negyedszer állhat kontinensviadalon a dobogó legalsó fokára, mivel 2007-ben 2013-ban és tavaly is harmadik volt az Eb-n. Nagy Mihály is harmadik lett a szabadfogásúak 79 kilogrammos kategóriájában. A Sziget SC sportolója bravúros győzelmet aratott a nyolc között, majd az elődöntőben szoros küzdelemben veszített, a szombati helyosztón pedig a moldáv Alexandru Burcăval küzdött meg, s remek birkózással 8–1-re győzött.     A 23 éves versenyző karrierje eddigi legnagyobb sikerét érte el, a felnőttek között korábban még nem állhatott dobogóra világversenyen. Nagy Mihály és Barka Emese mellett korábban kötöttfogásban Korpási Bálint (72 kg), Lőrincz Tamás (77 kg) és Kiss Balázs (97 kg) szerzett harmadik helyet – később kiderült, hogy a küldöttség ezzel az öt bronzéremmel zárt. Sleisz Gabriella (65 kg) és Dénes Mercédesz (53 kg) ötödik lett, utóbbi a vigaszágon Estera Tămăduianu-Dobrét is legyőzte.

Román részről Alexandra Nicoleta Anghel lett bronzérmes a 72 kg-osoknál, az éremcsatában az orosz Alena Perepelkinánál bizonyult jobbnak. A negyeddöntőben a fehérorosz Anastasia Zimiankova legyőzte Anghelt, ám a vigaszágon egyenesen a bronzért küzdhetett, mivel Zimiankova döntőbe jutott (ott viszont kikapott a svéd Anna Jenny Eva Maria Franssontól).

Az Eb-n ez volt a román küldöttség negyedik érme. A kötöttfogásúaknál Mihai Mihuţ megnyerte a 63 kg-osok versenyét, Alin Alexuc-Ciurariu (130 kg) pedig harmadik lett, a szabadfogásúaknál pedig Emilia Alina Vuc (50 kg) csak a döntőben kapott ki, ott viszont technikai tussal (10–0) szenvedett vereséget az azeri Mariya Stadniktól.