RÖPLABDA: MEGLEPŐ U-S KISIKLÁS

A férfi A1-osztályú röplabdabajnokságban, a 7–14. helyért rendezett rájátszásban a Kolozsvári Universitatea Sportklub a kullogók között jegyzett Temesvári ESK otthonába látogatott, és sima, 3:0 (23, 20, 16) arányú vereséget szenvedett. Az összecsapás 76 percet tartott. Răzvan Parpală és Lőtei Rómeó Attila tanítványai az eddigi három mérkőzésen magabiztosan nyert a bánságiak ellen.

További eredmények: • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Bukaresti Dinamó 1:3. A Dési Egyesülés–Nagybányai ISK 2. (3:0) összecsapást korábban, március 7-én lejátszották. A sorrend: 1. Dinamó 49 pont/30 mérkőzés, 2. DÉS 48/30, 3. Ştiinţa Explorări 42/29, 4. KOLOZSVÁR 24/30, 5. Temesvár 12/31, 6. Nagybányai ISK 2. 7/32.

A felsőház (1–6. hely) eredményei: • Zilahi MRK–Krajovai U MSC 3:0 • Ploieşti-i Tricolorul LMV–Bukaresti Steaua 3:2 • Galaci Arcada–Bukaresti MSC 3:0. Az állás 29 mérkőzés után: 1. Ploieşti 72 pont, 2. Arcada 70, 3. Steaua 64, 4. Zilah 55, 5. Krajova 47, 6. Buk. MSC.

RÖGBI: VERESÉG AZ ÉLLOVASTÓL

A férfi röplabda élvonal bajnoki küzdelmei a 10. fordulóval folytatódtak, a Kolozsvári Universitatea Prodvinalco a Bukaresti Steauát fogadta a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A vendégek 45–6 (33–6) arányban nyertek, a támadó bónuszpontot jelentő negyedik célt már az első félidőben elérték, összesen hétszer vitték be a tojáslabdát a kolozsváriak célterületére. A házigazdáktól Ionuţ Mazăre (dropgól) és Ovidiu Melniciuc (büntetőrúgás) volt eredményes.

További eredmények: • Temesvári Saracens RCMUV–Bukaresti MSC 6–11 – védekező bónuszpont a házigazdáknak • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó 0–5 (játék nélkül). A Nagybányai Ştiinţa MSC szabadnapos volt. A táblázaton: 1. Steaua 39 pont/9 mérkőzés, 2. Buk. MSC 31/9, 3. Nagybánya 25/8, 4. Temesvár 23/8, 5. Dinamó 18/8, 6. KOLOZSVÁR 4/9, 7. Jászvásár 0/9.

MIKLÓS EDITET VÁLASZTOTTÁK SÍSZÖVETSÉGI ELNÖKNEK, A RÉGI ELNÖK SZERINT JOGSZERŰTLENÜL

Visszahívták a teljes elnökséget, majd az olimpiai hetedik Miklós Editet, múlt héten visszavonult alpesi sízőt választották meg elnöknek vasárnap a Magyar Sí Szövetség rendkívüli tisztújító közgyűlésén. A 30 éves Miklós Edit 26, a korábbi elnök Bajai András 2 szavazatot kapott. Bajai András a közgyűlés előtt bejelentette a tagságnak, hogy a bíróságon megtámadja a közgyűlés határozatait, mert azt szerinte több okból is törvénytelenül hívták össze. Kifejtette: elnöki jogkörét korlátozták, továbbá a közgyűlés összehívásáról döntő elnökségi ülést, valamint a közgyűlést is csak neki lett volna joga összehívni. A közgyűlést levezető Gótzy Antal, valamint az általa ügyvezető alelnöknek kinevezett Kaszó Klára ezzel szemben azon az állásponton voltak, hogy az alapszabály rendelkezése alapján a közgyűlés határozatai jogszerűek, mert azt az elnök akadályoztatása esetén az alelnök is jogszerűen összehívhatta. A közgyűlés határozata alapján az új elnökség tagja lett még Büki Gábor, Tóth Zalán, Becze Tibor Zsolt, Kis Márton Vidor és Szőcs Emőke.