BETANO I. LIGA:  DINAMÓ-SIKER A PÓTLÁSON

A labdarúgó román élvonalban a rájátszás második fordulójából elhalasztott mérkőzésen idegenben nyert a Bukaresti Dinamó az alsóházi rangadón, annak ellenére, hogy több mint egy félórán át emberhátrányban volt a botoşani-i mérkőzésen.

Eredmény: • Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó 0–1 (gól: Robert Moldoveanu – 82. perc; kiállítva: Diogo Salomao – 51. perc, Dinamó). Az alsóház (7–14. hely) állása a harmadik forduló után: 1. Dinamó 26 pont, 2. Botoşani 22, 3. Voluntari-i FC 18, 4. Chiajnai Concordia 16, 5. Temesvári ACS Poli 15, 6. Medgyesi Gázmetán 14, 7. Bukaresti Juventus 13 (3–1), 8. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 13 (5–5).

LABDARÚGÓ III. LIGA, 21. FORDULÓ

A harmadosztály ötödik csoportjának mérkőzéseit pénteken 17 órakor játsszák.

A program: • Vidombáki Jövő–Kolozsvári U FC 0–3 (játék nélkül) • Kudzsiri Kohász–Magyarigeni Teljesítmény • Lénárdfalvi ACSF–Szászrégeni Lendület • Medgyesi Gázmetán II–Alsógáldi Ipar • Gyulafehérvári Egyesülés–Kolozsvári CFR II. • Radnóti SK–Dési Egyesülés • Kolozsvári Egészség–Tasnádi Egyesülés (a Herbák/Dermata/Clujana pályán). Az FC Felek szabadnapos.

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, RÁJÁTSZÁS, NEGYEDIK FORDULÓ

Péntektől hétfőig rendezik az élvonalban a rájátszás negyedik fordulójának mérkőzéseit.

A  program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv/Look Plus, a DigiSport1 és Telekom Sport1):

Felsőház, pénteken: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Konstancai Viitorul (18 órakor). Vasárnap: • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.45 órakor) • Hétfőn: • FCSB–Krajovai Universitatea SK (20.45 órakor).Alsóház, szombaton: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Chiajnai Concordia (20.45 órakor). Hétfőn: • Medgyesi Gázmetán–Temesvári ACS Poli (15 órakor) • Bukaresti Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18 órakor).KOSÁRLABDAMECCS A SPORTCSARNOKBAN

A Kolozsvári U-BT pénteken 17.15-kor a Nagyváradi MSC ESK-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban a férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakasza második felvonásának harmadik fordulójában (élőben közvetíti a DigiSport4 tévéadó).

NŐI KÉZILABDA: GYŐZELEM BRĂILA ELLEN

A női kézilabda Virágok Ligája 21., hétközi fordulójában a Kolozsvári U Alexandrion a Brăilai Dunărea KK-t fogadta, Alin Bondar együttese 29–24 (14–11) arányban diadalmaskodott. Ezzel az egyetemisták előreléptek a kiesést jelentő helyekről, most a 10. helyen állnak, 20 pontot gyűjtöttek.

A kolozsvári góldobók: Ani-Senocico 9, Chintoan 6, Boian és Lazăr 5–5, Petruş és Vălean 2–2.

TENISZ DAVIS-KUPA, EURÓ-AFRIKAI II. CSOPORT, 2. FORDULÓ

Szombaton 12 órától és vasárnap 11 órától Románia Marokkót fogadja a kolozsvári új sportcsarnokban, a BT-Arénában. Az első nap két egyest, a második nap a párost és a maradék két egyes mérkőzést bonyolítják le.