Sporthírek röviden

HUSZONÖT ÉVES JÁTÉKOS HALT MEG A PÁLYÁN

A horvát harmadosztály gólkirálya, a mindössze 25 éves Bruno Boban a pályán halt meg, miután a hétvégi fordulóban a Slavonija Pozega elleni bajnoki mérkőzésen egy erős lövés nyomán a labda a mellkasán érte – írta a The Sun. A Marsonia csatára még felállt, tett néhány lépést, majd újra összeesett, megpróbálták feléleszteni, de 40 perc múlva halottnak kellett nyilvánítani.

ELHUNYT NICOLAE TILIHOI

Hatvanegy éves korában elhunyt a Krajovai Universitatea egykori labdarúgója, aki a 70-es, 80-as években erősítette az oltyán csapatot. A hátvédet Corneliu Andrei Stroe egy fővárosi válogatón fedezte fel, és hozta az egyetemista csapathoz. A krajovaiaknál 1976 és 1987 között szerepelt, Costică Ştefănescuval együtt a védelem alappillére volt. Két bajnoki címhez (1980 és 1981) és négy Román Kupa-győzelemhez (1977, 1978, 1981, 1983) segítette együttesét. Összesen 294 mérkőzésen játszott az élvonalban, hét gólt lőtt. A nemzetközi kupákban 36 meccsen játszott, és 10-szer volt válogatott. Nicolae Tilihoi Brăilában született 1956. december 9-én, 1976. szeptember 1-jén debütált az első ligában a Temesvári Poli–Krajovai Universitatea mérkőzésen (1–0). A krajovai gárdán kívül megfordult még a Brăilai Progresulnál (1974–1975) és a Brăilai FC-nél (1975–1976). Az egykori focista súlyos betegségben szenvedett. Mi több, 2008-ban súlyos tragédia árnyékolta be életét, 29 éves korában lánya, Alina is elhunyt, ő is gyógyíthatatlan betegségben szenvedett.