LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ

A hétvégén elkezdték a román labdarúgó élvonal rájátszásának második fordulóját, de a tervezettnél eggyel kevesebb mérkőzést bonyolítottak le, mivel a Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó összecsapást a havas pálya és az időjárási viszonyok miatt nem tudták lejátszani, és későbbi időpontra halasztották.

Eredmények, rájátszás, 2. forduló:

Felsőház, 1–6. hely: • Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK 0–0 (a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, a 82. percben a második lap után a házigazdáktól kiállította Ionuţ Danel Vânăt; a 60. percben a vendégek játékosa, Hristo Zlatinski kapufára rúgott egy 11-est). A Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra meccset elhalasztottál, lapzárta után ért véget a Kolozsvári CFR 1907–FCSB találkozó. Az élen: 1. KV. CFR 33 PONT/1 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 31/1, 3. Krajova 30/2.Alsóház, 7–14. hely: • Bukaresti Juventus–Temesvári ACS Poli 1–0 (gól: Elek Róbert – 14. perc) • Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia 2–1 (Joao Diogo – 33. és Diogo Rosado – 90. perc, 11 m, illetve Andrei Prepeliţă – 80. perc). Ma játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC (a házigazdák stadionavatója, 20.45 órakor élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az élmezőny: 1. Dinamó 23 pont, 2. Botoşani 21, 3. Voluntari 17.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: DÖNTŐBE JUTOTTAK A JEGESMEDVÉK

A címvédő Diósgyőri VTK Jegesmedvék csapata házigazdaként 4–1-re legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, ezzel a párharcot is 4–1-re nyerte meg. A miskolciak azzal alapozták meg szombati sikerüket, hogy a nyolcadik percben húsz másodperc alatt kétszer is betaláltak.

Erste Liga, elődöntő, 5. mérkőzés: • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 4–1 (2–0, 2–1, 0–0) – az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Jegesmedvék javára.

A másik ágon a középszakaszgyőztes MAC Budapest jutott a fináléba azzal, hogy 4–0-s összesítéssel felülmúlta a Brassói Corona ASC együttesét.

MENESZTETTÉK A NEGYEDDÖNTŐS BUKARESTI MSC VEZETŐEDZŐJÉT

Menesztették Helle Thomsent, a női kézilabda Bajnokok Ligájában negyeddöntős Bukaresti MCC  dán vezetőedzőjét. A klubvezetők a közelmúltban produkált rossz eredményekkel indokolták a döntést. A bukaresti csapat a Bajnokok Ligájában a címvédő Győri Audi ETO KC, majd az orosz Rosztov-Don otthonában kapott ki, a bajnokságban pedig a Krajovai MSC vendégeként veszített. Sajtóhírek szerint Thomsen utódja a svéd Per Johansson lehet, aki tavaly is idény közben vette át a Buk. MSC irányítását. A román bajnokcsapat ellenfele a BL negyeddöntőjében a francia Metz HB lesz.

RÖGBI ROMÁN KUPA: NAGYBÁNYA–BUK. MSC DÖNTŐ

A férfi rögbi Román Kupa elődöntőjében a Bukaresti MSC legyőzte a címvédő Temesvári Saracens RCMUV-t, a Nagybányai Ştiinţa MSC pedig a Bukaresti Steauát.

Eredmények: • Bukaresti MSC–Temesvári Saracens RCMUV 27–22 (17–0) • Nagybányai Ştiinţa MSC–Bukaresti Steaua 16–7 (9–7).

A március 24-i döntőben így Nagybányai Ştiinţa MSC–Bukaresti MSC találkozót rendeznek.

HAT NEMZET TORNÁJA: ÍR GRAND SLAM

A londoni Twickenham Stadionban Angliát is legyőzte 24–15-re, így veretlenül végzett az élen Írország a férfi rögbi Hat Nemzet Tornája élén, történetének harmadik Grand Slamjét érve el.

Az 5., utolsó forduló többi eredménye: • Olaszország–Skócia 27–29 • Wales–Franciaország 14–13. A végeredmény: 1. Írország 23 pont, 2. Wales 15, 3. Skócia 13, 4. Franciaország 11, 5. Anglia 10, 6. Olaszország 1.