MAGYAR KUPA: KETTŐS GYŐZELEMMEL NEGYEDDÖNTŐS AZ ÚJPEST

Az Újpest kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Magyar Kupában, miután a hazai 2–0-s sikerét követően idegenben is felülmúlta – ugyanilyen különbséggel – a Paksot. A lila-fehérek a negyeddöntőben a megyei I. osztályú Sényő és az NB II-es Budapesti MTK párharcának továbbjutójával, a fővárosi csapattal találkoznak.

Eredmények, Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó: • Paksi FC–Újpest FC 0–2 – továbbjutott az Újpest kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel • Sényő FC (megyei I.)–Budapesti MTK (II.) 2–0 – tj. az MTK 4–2-es összesítéssel • Budapesti Honvéd–BFC Siófok (II.) 2–1 – tj. a Honvéd 4–3-as összesítéssel.

A negyeddöntő párosítása: Újpest–MTK, Honvéd–Debreceni VSC, Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK és Balmaz Kamilla Gyógyfürdő–Békéscsaba 1912 Előre (NB II.). Az első mérkőzéseket jövő kedden és szerdán, a visszavágókat pedig április 3-án és 4-én rendezik.

POTAISSA: IDEIGLENES ÉLLOVAS

Hétközi fordulót rendeztek a férfi kézilabda Bölények Ligájában, a 22. játéknapon a Gheorghe Bariţiu Sportteremben négy gól különbséggel diadalmaskodott a Tordai Potaissa, s ezzel – legalábbis csütörtök estig – a táblázat élére állt.

Végeredmény: • Tordai Potaissa–Bukaresti MSC 28–24 (14–10) – a Kolozs megyeiek legjobbja Georgică Cântec volt nyolc kísérletből 100%-os teljesítménnyel. További eredmények: • Foksányi MSC–Temesvári Politechnika MSC 25–30 (11–16) • Székelyudvarhelyi KC–Szucsávai ESK 0–10 (játék nélkül) • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 10–0 (játék nélkül, a moldvai együttes a bajnokság második visszalépője). Az állás: 1. POTAISSA 51 PONT/22 MÉRKŐZÉS, 2. Bukaresti Steaua 49/21, 3. Temesvár 44/22.

DÉSI EGYESÜLÉS: 55 PERCES SIKER

A férfi röplabda A1-osztály rájátszásának 7. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Dési Egyesülés 5 perc híján egy óra alatt elgázolta a Nagybányai ISK 2 fiataljait. A találkozót 3:0 (8, 15, 19) arányban nyerték a Kolozs megyeiek, akik a hét végén ugyancsak a nagybányai ifikkel mérkőznek, ezúttal a máramarosi gárda otthonában. Ezzel a sikerrel a désiek a 7–12. Helyekért való küzdelemben az élre álltak 33 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA EK: KIKAPTAK A MAGYAROK

Az Egis Körmend 32, az Alba Fehérvár 13 ponttal kapott ki idegenben a férfi kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Eredmények, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: • Juventus Utena (litván)–Alba Fehérvár 87:74 (29:6, 25:28, 15:20, 18:20) • Reyer Venezia (olasz)–Egis Körmend 83:51 (16:19, 23:9, 21:13, 23:10).

JÉGKORONG ERSTE LIGA: GYŐZELEMMEL KEZDETT A MAC

A középszakaszgyőztes MAC négy góllal verte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga elődöntőjének szerdai nyitányán. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc csütörtökön lapzárta után folytatódott.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés: • MAC Budapest–Brassói ASC Corona 4–0 (0–0, 1–0, 3–0).