JÉGKORONG ERSTE LIGA: EGYENLÍTETT BRASSÓ

A Brassói Corona ASC hazai pályán 5–3-ra legyőzte az Újpestet a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében hétfőn, így összesítésben 2–2-re alakította az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcot. Az ötödik mérkőzést csütörtökön rendezik Budapesten.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés: • Brassói ASC Corona–Újpesti TE 5–3 (2–1, 2–1, 1–1) – az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2. 3. mérkőzés: • Ferencvárosi Torna Club–MAC Budapest 8–5 (4–3, 1–1, 3–1) – a párharc állása: 2–1 az FTC javára • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Diósgyőri VTK Jegesmedvék 4–7 (1–3, 1–3, 2–1) – a párharc állása: 3–0 a Jegesmedvék javára.

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 26. FORDULÓ

A román élvonal alapszakaszának 26., utolsó fordulójában az időjárási körülmények miatt hétfőről keddre halasztott Chiajnai Concordia–Voluntari-i FC meccs 3–1 (gól: Balauru – 41., öngól, Batin – 68., 11 m és Grădinaru – 69. perc, illetve Achim – 80. perc; kiállítva: Prepeliţă – 86. perc, illetve Horj – 66. perc) eredménnyel ért véget.

RALUCA ŞTEF MEGŐRIZTE POLIATLON CÍMÉT

A németországi Inzellben az elmúlt hét végén a román gyorskorcsolya országos bajnokság számait, a poliatlon-bajnokság felnőtt és junior versenyét, továbbá a felnőtt sprint nyílt ob-t bonyolították le. A Kolozsvári Universitatea Sportklub versenyzője, Raluca Doina Ştef harmadízben is megvédte bajnoki címét – közölte az egyesület honlapja. Ştef megnyerte az 500, 1000, 1500 és 3000 m-es táv küzdelmeit is, így öt aranyéremmel térhetett haza. A kolozsvári sportoló a sprintversenyekben bronzérmet szerzett a 2 x 500, a 2 x 1000 és a poliatlon sprint számban.

BEGU TOVÁBBJUTOTT ACAPULCÓBAN

Az ötödik kiemelt Irina-Camelia Begu (36. a világranglistán) sikerrel vette az első akadályt és nyolcaddöntőbe jutott a mexikói Acapulcóban rendezett, 226 750 dollár összdíjazású keménypályás tornán. A 27 éves román lány két óra 15 perces csata után 3:6, 6:2, 6:4 arányban legyűrte az amerikai Christina McHale-t. Begu 9 (!) kettős hibát vétett a meccs folyamán, 5 ászt ütött. Irina eddigi jutalma 3400 dollár és 30 világranglistapont, a negyeddöntőbe jutásért a paraguayi Veronica Cepede Royg ellen lép pályára.