Sporthírek röviden

RÖGBI, HAT NEMZET TORNÁJA: AZ ELSŐ FRANCIA SIKER

A férfi rögbiválogatottak Hat Nemzet Tornájának 3. fordulójában először győzött a gall kakasos gárda, a marseille-i Stade Velodrome-ban 17 pont különbséggel verte Olaszországot.

Eredmények: • Franciaország–Olaszország 34–17 (11–7) • Skócia–Anglia 25–13 (22–6) • Írország–Wales 37–27 (15–13). Az állás: 1. Írország 14 pont, 2. Anglia 9, 3. Skócia 8, 4. Wales és Franciaország 6–6, 6. Olaszország 0.

A román válogatott a Rugby Europe International Championship harmadik játéknapján a Kolozsvár Arénában 16 órai kezdettel Oroszországot fogadja.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: CSÍKSZEREDA ELŐDÖNTŐS

A Csíkszeredai Sportklub 3–0-ra legyőzte a vendég Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében vasárnap, így összesítésben 4–0-ra megnyerte a párharcot és bejutott az elődöntőbe.

Erste Liga, negyeddöntő: • MAC Budapest–Ferencvárosi Torna Club 2–4 ((0–1, 1–0, 1–3) – a párharc állása: 1–1 • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 7–1 (5–0, 1–0, 1–1) – – a párharc állása 2–0 a Jegesmedvék javára • Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1–0, 2–1, 2–1) és 3–0 (1–0, 1–0, 1–0) – az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4–0 a Csíkszereda javára • Brassói Corona ASC–Újpesti TE 3–4 (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után – a párharc állása 2–1 az UTE javára.