Sporthírek röviden

JÉGKORONG ERSTE LIGA: HOSSZABBÍTÁS UTÁN EGYENLÍTETT AZ ÚJPEST, VEZET A CÍMVÉDŐ

Az Újpest hosszabbításban 2–1-re legyőzte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, így 1–1-re egyenlített az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. A DVTK Jegesmedvék címvédő csapata 4–0-ra verte a Fehérvárt, és 1–0-ra vezet. A MAC Budapestnek sem okozott gondot a Ferencváros legyőzése.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés: • Újpesti TE–Brassói ASC Corona 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után – az állás: 1–1. 1. mérkőzés: • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 4–0 (1–0, 0–0, 3–0) • MAC Budapest–Ferencvárosi Torna Club 5–1 (4–0, 0–0, 1–1).

A román bajnokság alapszakaszának végeredménye: 1. Csíkszeredai Sportklub 80 pont, 2. Corona 70, 3. Gyergyószentmiklósi Progym 55, 4. Bukaresti Steaua 33, 5. Galaci Dunărea MSC 32, 6. Bukaresti Sportul Studenţesc 0. Három győzelemig tartó elődöntőkkel (Csíkszereda–Steaua és Corona–Progym) és az 5. helyért lebonyolított helyosztós párharccal (Galac–Sportul) folytatják a sorozatot.

KOSÁRLABDA: KOLOZSVÁRI BÚCSÚ A KUPÁTÓL

A Sepsiszentgyörgyön rendezett női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjében a Kolozsvári Universitatea Sportklub együttesét a házigazda Sepsi SIC gárdájával hozta össze a sors, 26 pontos vereség és kiesés lett a vége. A kolozsváriak csak 4:4-ig tudták tartani a lépést, utána fokozatosan elhúzott és magabiztosan nyert a Sepsi.

Végeredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Kolozsvári Universitatea Sportklub 78:52 (24:13, 17:12, 22:11, 15:16). A házigazdák legjobbja Tyaunna Dominique Marshall volt 22 ponttal. A kolozsvári pontszerzők: Theairra Brittani Taylor 12, Olena Szamburszka 10, Ioana Ghizilă 7, Amanda Clara Thompson 6, Bianca Voica, Aida Kaluszics és Irina Mihaela Părău 5–5, Leslie Deann Vorpahl 2; játszott még Lovász Izabella és Mihaela Maxim; a keret tagja még Roxana Teodora Pătruţ.

További eredmény: • Temesvári MSC–Brassói Olimpia 71:62 (23:19, 18:10, 15:16, 15:17).

POTAISSA: EZÜSTÉRMES POZÍCIÓBAN

A férfi kézilabda Bölények Ligája 19. fordulójában a Tordai Potaissa visszahódította a táblázat második helyét, miután kiütéses győzelmet aratott idegenben a Vászlói/Vaslui-i KK ellen.

Végeredmény: • Vászlói/Vaslui-i KK–Tordai Potaissa 26–35 (11–18). A forduló többi eredménye: • Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti Steaua 20–27 (6–11) • Bukaresti MSC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika SK 45–27 (20–17) • Szucsávai ESK–Bukaresti Dinamó 27–28 (14–13) • Nagybányai Minaur SK–Fogarasi MSC 27–22 (14–13) • Dél-Dobrudzsai KK–Foksányi MSC 31–25 (16–12) • Călăraşi Dunărea–Székelyudvarhelyi KC 10–0 – játék nélkül. A dobogón: 1. Steaua 43 pont, 2. Potaissa 42, 3. Buk. MSC 40.