U FC: ÚJABB SOKGÓLOS DÖNTETLEN

Megőrizte veretlenségét a labdarúgó III. liga ötödik csoportjának éllovasa, a Kolozsvári U FC a négy siker mellett, azonban másodszor végzett sokgólos döntetlennel, úgy hogy hátrányból állt talpra. Az ellenfél ezúttal a kolozsvári Cristian Dulca edzette Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul volt, a II. liga 15. helyén álló gárdából Vlad Rusu mesterhármast ért el. A találkozót a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban rendezték.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–3 (gól: Octavian Ursu – 5., Răzvan Greu – 57. és Gabriel Giurgiu – 59. perc, 11 m, illetve Rusu 3 – 10., 33. és 52.).

Adrian Falub és Marius Şuller a következő kezdőtizenegynek szavazott bizalmat: Dinu – Takacs, Onicaş, Cordoş, Manu – Giurgiu, Florescu – Ursu, Greu, Goga – Ene; cserék: Lemnaru, Telcean, Haţiegan, Chiş, Sárosi.

CFR II.: GYŐZELMEK FUTÓSZALAGON

A Kolozsvári CFR 1907 másodcsapata sorozatban nyeri az előkészületi mérkőzéseket, a magyarországi edzőtáborozás után a III. ligás kollégáját, a Gyulafehérvéri Egyesülést is legyőzte a hatodik idei barátságos meccsen. A mérkőzést a nagyiklódi műfüves pályán rendezték, a vasutasok 2–0-re nyertek, a gólokon Coman (18. perc) és Cojocnean (76. perc) osztozott. A CFR II. következő ellenfele szombaton a II. ligás Nagyszebeni AFC Hermannstadt lesz.

Gheorghe Barbu vezetőedző a következő csapattal kezdett: Rus – Băican, Ros Kereki, Pârv – Coţi, A. Petruş – Coman, Petrila, Şter – Giurgean.

ROTTERDAMI EREDMÉNYEK

A hollandiai keménypályás, 1,9 millió euró összdíjazású tornának két román teniszező vágott neki, Marius Copil (74. a világranglistán) azonban gyorsan búcsúzott. A múlt héten Szófiában döntős Copil bosnyák ellenféltől, Damir Dzumhurtól (29.) szenvedett vereséget két 6:4-es szettben. Az aradi teniszező 13 800 eurós csekket kap a részvételért. Párosban negyedik kiemelt Horia Tecău és társa, a holland Jean-Julien Rojer, ők viszont simán menetelnek. Előbb szintén két 6:4-es játszmával jutottak tovább a spanyol Lópezeken, Felicianón és Marcon, majd holland szabadkártyás ellenfél, Robin Haase és Matwe Middelkoop ellenében még ennyire sem izzadtak meg (6:1, 6:2). A 2015-ben Rotterdamban bajnok Tecăuék számára a Damir Dzumhur, Filip Krajinovics (bosnyák, szerb)–Oliver Marach, Mate Pavics (osztrák, horvát, 2.) párharc győztese következik.

PJONGCSANG 2018: 19. HELY SZÁNKÓBAN

Az időjárás miatti halasztások eredményeként csak négy számban osztottak érmeket a dél-koreai téli olimpián. Magyar versenyző ezúttal nem szerepelt döntőben, román részről pedig a férfi szánkó kettesben a 19. helyen végeztek az indulók.

Eredmények:

Északi összetett, egyéni – normál sánc + 10 km: 1. Eric Frenzel (Németország) 24:51,4 perc, 2. Akito Watanabe (Japán) 24:56,2, 3. Lukas Klapfer (Ausztria) 25:09,5.Gyorskorcsolya, női 1000 méter: 1. Jorien ter Mors (Hollandia) 1:13,56, 2. Nao Kodaira (Japán) 1:13,82, 3. Miho Takagi (Japán) 1:13,98.

Hódeszka, férfi félcső: 1. Shaun White (Egyesült Államok) 97,75 pont, 2. Ayumu Hirano (Japán) 95,25, 3. Scotty James (Ausztrália) 92,00.Szánkó, férfi kettes: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Németország) 1:31,697 perc, 2. Peter Penz, Georg Fischler (Austria) 1:31,785, 3. Toni Eggert, Sascha Benecken (Germania) 1:31,987, …, 19. Cosmin Atodiresei, Ştefan Muşei 1:34,272.