JÉGKORONG ERSTE LIGA: ALSÓHÁZI MECCSEK

A jégkorong Erste Liga középszakaszának alsóházában a Brassói Corona ASC sima, ötgólos győzelmet aratott a Ferencváros felett. Mindkét erdélyi együttes biztos tagja a negyeddöntő mezőnyének két fordulóval a középszakasz zárása előtt.

Eredmények, középszakasz, alsóház: • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–EV Vienna Capitals (osztrák) 3–0 (1–0, 1–0, 1–0) • Brassói ASC Corona–Ferencvárosi Torna Club 6–1 (3–0, 2–1, 1–0). A tabellán hat mérkőzés alapján: 1. Corona 18 pont, 2. Csíkszeredai Sportklub 16, 3. FTC 12, 4. Titánok 6, 5. Vienna Capitals 3.

CFR 1907: ANDREI PETELEU FOLYTATJA

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapatának honlapja bejelentette, hogy szerződést hosszabbítottak Andrei Peteleu jobbhátvéddel. A 25 éves játékos 2016-ban érkezett a Kőváry-telepi csapathoz, 31 mérkőzésen szerepel a bordómezeseknél, és egy gólt lőtt (a jászvásári győztes kiszállást jelentő találat, és a tavalyi rájátszásba jutáshoz segítette a vasutasokat).

U FC: NAGY HÁTRÁNYBÓL SOKGÓLOS DÖNTETLEN

A labdarúgó III. liga ötödik csoportjának éllovasa, a Kolozsvári U FC negyedik előkészületi mérkőzésén 4–4 (1–4) arányú döntetlenre végzett csoportbeli kollégájával, a Kudzsiri Kohásszal a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. Az Adrian Falub és Marius Şuller edzette egyetemisták megőrizték veretlenségüket annak ellenére, hogy az első félidőben háromgólos hátrányt szedtek össze.

A gólokon Lemnaru 2 (24. és 74. perc), Ene (46. perc), valamint Onicaş (53. perc), illetve Săucă (5. perc), Codre (12. perc), továbbá Făgărăşanu 2 (22. és 25. perc) osztozott.

Az U FC összeállítása, 1. félidő: R. Pop – Chiş, Telcean, Abrudan, Potcoavă – Sárosi, Greu, Salcău, Ursu – Haţiegan, Lemnaru; 2. félidő: Gorcea (Dinu) – Takacs, Onicaş, Cordoş, Manu – Giurgiu, Florescu, Micaş, Ursu – Goga, Ene.

KÉZILABDA: KIELBEN VESZÍTETT A VESZPRÉM A BL-BEN

A Telekom Veszprém két góllal kikapott a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. – idei első – fordulójában, szerdán.

Eredmény, férfi BL, B-csoport, 11. Forduló: • THW Kiel (német)–Telekom Veszpém 22–20 (14–9) – a Veszprém góldobói: Ilics 5, Margucs és Manaszkov 4–4, Tönnesen és Nenadics 2–2, A. Nilsson, Nagy László és Lékai 1–1.

Vasárnap játsszák, A-csoport: • Rhein-Neckar Löwen (német)–MOL-Pick Szeged.