Sporthírek röviden

JÉGKORONG ERSTE LIGA: FELEMÁS MÉRLEG

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának legutóbbi játéknapján az Újpesti TE kikapott mindkét erdélyi csapattól, a Dunaújvárosi Acélbikák együttese viszont mindkétszer nyert.

Eredmények: • Bécsi EV Vienna Capitals (osztrák)–Diósgyőri VTK Jegesmedvék 2–6 • Ferencvárosi Torna Club–MAC Budapest 4–3 • Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 6–4 • Brassói Corona ASC–Dunaújvárosi Acélbikák 1–4 • Csíkszereda–Acélbikák 4–6 • Corona–Újpest 5–2 • Jegesmedvék–FTC 3–0. A tabellán: 1. Jegesmedvék 48 pont/18 mérkőzés, 2. MAC 39/19, 3. Csíkszereda 36/21, 4. FTC 34/20, 5. Acélbikák 33/19, 6. Újpest 31/20, 7. Corona 27/21, 8. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 16/19, 9. Vienna Capitals 3/21.

TÚRAAUTÓ-VB: MICHELISZ MÁSODIKKÉNT ZÁRTA AZ IDÉNYT

Michelisz Norbert második helyen zárta a túraautó-világbajnokságot, miután az utolsó versenyhétvége, a Katari Nagydíj pénteki második, fő futamán nyolcadik helyen ért célba, míg az éllovas Thed Björk negyedik lett. A Honda gyári csapatának magyar pilótája 16,5 pontos hátrányból, a 11. helyről várhatta a záró viadalt, a Volvo svéd versenyzője pedig a negyedik pozícióból indult. A rajtot jól kapta el Michelisz, a második kör elejére a nyolcadik helyre lépett előre, a kissé beragadó Björköt viszont eddigre visszaengedte eredeti pozíciójába a csapattársa. Michelisz beszorult a volvós Yvan Muller mögé, s nem is tudta megelőzni őt. Így is pályafutása legjobb idényét érte el azzal, hogy 255 pontot gyűjtve második lett. A vb-címet Björk 283,5 ponttal szerezte meg.

„Nagyon csalódott vagyok a futamok után, mert nem voltam olyan helyzetben, hogy önerőből támadjak” – mondta a Facebook-oldalán közzétett videóban Michelisz, aki a magyar autósport első világbajnoki érmét nyerte. „Második lettem év végén, van ennél azért rosszabb is a világon, de most még csalódást kelt bennem az elszalasztott világbajnoki lehetőség.”