LABDARÚGÓ I. LIGA: KIKAPOTT A LISTAVEZETŐ

A román labdarúgó élvonal 18. fordulójának szenzációját a listavezető FCSB péntek esti veresége jelente.

Eredmények: • Temesvári ACS Poli–Botoşani-i FC 1–1 (gól: Cosmin Marian Bârnoi – 23. perc, illetve Mihai Roman – 56. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–FCSB 1–0 (Ionuţ Panţâru – 47. Perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán 0–0 (Brassóban játszották, a házigazdák reményei szerint utoljára, mivel lassan befejeződnek a városi stadion felújítási munkálatai; a medgyesiek szurkolói busza kigyúlt, a 27 személy közül kettő könnyeben megsérült) • Krajovai Universitatea SK–Bukaresti Juventus 3–1 (Ionuţ Alexandru Mitriţă 2 – 39.  és 45. + 2., valamint Gustavo Di Mauro Vagenin – 63. perc, respectiv Cătălin Ţâră – 80. perc). Lapzárta után ért véget a Chiajnai Concordia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 találkozó. Ma játsszák a Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul mérkőzést. Az állás: 1. FCSB 38 pont/18 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 37/17, 3. Krajova 36/18, 4. Botoşani 32/18, 5. Viitorul 29/17, 6. Astra 25/17.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: LEGYŐZTE A MAC-OT AZ ÚJPEST

Az Újpest nagy küzdelemben egy góllal nyert a második helyen álló, vendég MAC Budapest ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

Eredmények: • Újpesti TE–MAC Budapest 3–2 (0–0, 2–1, 1–1) • Brassói ASC Corona–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (0–0, 2–0, 1–2) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–EV Vienna Capitals (osztrák) 4–1 (2–0, 1–1, 1–0). A tabellán: 1. Diósgyőri VTK Jegesmedvék 36 pont/14 mérkőzés, 2. MAC 33/16, 3. Újpest 29/16, 4. Ferencvárosi Torna Club 26/15, 5. Csíkszereda 24/15, 6. Corona 22/15, 7. Dunaújvárosi Acélbikák 18/14, 8. Titánok 16/16, 9. Vienna Capitals 3/17.

A Corona–Csíkszereda összecsapás román élvonal küzdelemsorozatába is beletartozott.

Eddig nem közölt további eredmények: • Galaci Dunărea MSC–Csíkszereda 3–4 és 3–4 • Bukaresti Steaua–Corona 1–6 • Corona–Bukaresti Sportul Studenţesc 24–3 és 19–2 • Gyergyószentmiklósi Progym–Corona 6–4 és 3–1 • Progym–Sportul 23–3 és 25–5. Az állás: 1. Csíkszereda 44 pont/16 mérkőzés, 2. Progym 31/14, 3. Corona 19/10, 4. Dunărea 17/15, 5. Steaua 15/13, 6. Sportul 0/16.

MIHAELA BUZĂRNESCU DIADALA TOYOTÁBAN

Újabb ITF tenisztornát nyert meg Mihaela Buzărnescu: a japán Toyota városában rendezett 60 ezer dolláros torna döntőjében nagy fölénnyel legyőzte a szlovén Tamara Zidanseket (6:0, 6:1 volt a végeredmény). Az első kiemelt 29 esztendős Buzărnescu (68. a világranglistán), mindössze 54 percet töltött a tíz évvel fiatalabb Zidansek (149. a WTA-rangsorban) társaságában. Buzărnescu legutóbbi 15 meccse közül csak egyet vesztett el, győzött a francia Poitiers-ben (100 ezer dollár összdíjazás), és döntőt játszott a japán fővárosban, Tokióban (szintén 100 ezer dollárösszdíjazás). Buzărnescu a 351. helyen kezdte az évet a világranglistán, jövő héttől viszont már a 60-on jegyzik. Idén ITF-tornát nyert még Hódmezővásárhelyen (60 ezer dollár), a török Izmirben (60 ezer dollár), a spanyol Getxóban (25 ezer dollár), a német Versmoldban (60 ezer dollár) és a francia Biarritzban (80 ezer dollár). Szinbtén 2017-ben először szerepelhetett Grand Slam-tornán, a US Openen, az osztrák Linzben WTA-tornán elődöntőig menetelt.

FÉRFI KÉZILABDA BL: OTTHON SEM BÍRT A PSG-VEL A VESZPRÉM

A Telekom Veszprém öt góllal kikapott a vendég Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati játéknapján. Múlt vasárnap a francia fővárosban a PSG 33–28-ra győzte le a magyar bajnokot.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló:

B-csoport: • Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain (francia) 24–29 (12–12) – a Veszprém gólszerzői: Lékai 8, Ilics 7, Blagotinsek 3, Nagy László, Gajics, Tönnesen, Marguc, Sulics és Nilsson 1–1; a vendégeknél Uwe Gensheimer 10 góllal zárt • Vive Kielce (lengyel)–Aalborg (dán) 28–27 (15–14). Az RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–THW Kiel (német) és az SG Flensburg-Handewitt (német)–HC Meskov Breszt (fehérorosz) találkozó lapzárta után fejeződött be. A csoport állása: 1. PSG 14 pont/8 mérkőzés, 2. TELEKOM VESZPRÉM 11/8, 3. Flensburg-H. 10/7, 4. Kielce 8/8, 5. Meskov Breszt 5/7 (190–194), 6. Celje 5/7 (209–222), 7. Kiel 5/7 (165–182), 8. Aalborg (dán) 2/8.A-csoport: • Vardar Szkopje (macedón)–RN Löwen (német) 30–26 (17–13). A másik három mérkőzés – MOL-Pick Szeged–Barcelona Lassa (spanyol), HBC Nantes (francia)–PPD Zágráb (horvát) és Orlen Wisla Plock (lengyel)–IFK Kristianstad (svéd) találkozó lapzárta végződött. Az állás: 1. Vardar 15 pont/8 mérkőzés, 2. RN Löwen 11/8, 3. Barcelona 10/7, 4. Nantes 9/7, 5. MOL-PICK SZEGED 7/7, 6. Kristianstad 3/2, 7. Zágráb 2/7, 8. Wisla Plock 1/7.

A csoportok győztesei a negyeddöntőbe, a 2–6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

NŐI KÉZILABDA BL: GYŐZELEMMEL ZÁRTA A CSOPORTKÖRT A GYŐR

A címvédő Győri Audi ETO KC győzelemmel zárta a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörét, miután az utolsó, hatodik fordulóban szombaton kilencgólos győzelmet aratott hazai pályán a francia Brest Bretagne csapata felett. A Győr már korábban biztosította helyét a középdöntőben.

Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B-csoport: • Győri Audi ETO KC–Brest Bretagne (francia) 26–17 (13–7) – a Győr góldobói: Broch 7, Mörk 5, Amorim 4, Pál, Groot és Görbicz 2–2, Puhalák, Oftedal, Bódi és Afentáler 1–1 • Rosztov–Don (orosz)–Midtjylland (dán) 27–20 (15–7).

Végeredmény: 1. GYŐR 10 pont, 2. Rosztov 8, 3. Midtjylland 6, 4. Brest 0

A csoport 1–3. helyezettje jutott a középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA: KIESETT DUNAÚJVÁROS ÉS ÉRD, TOVÁBBJUTOTT ZILAH

A Dunaújváros kettős vereséggel búcsúzott a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének harmadik fordulójában. A dán Koppenhága otthonában egy hete elszenvedett 22–21-es vereséget követően a szombati visszavágón hazai pályán három góllal maradt alul a magyar együttes.

Elherdálta tízgólos előnyét, így búcsúzott az Érd is. Az egy héttel ezelőtti első mérkőzésen 31–21-re legyőzte a francia Issy Paris együttesét, ám a szombati visszavágón 31–20-ra alulmaradt.

Rendkívül magabiztosan lépett tovább a Zilahi KK, Gheorghe Tadici együttese a visszavágón is nyolcgólos különbséggel diadalmaskodott a patinás osztrák Hypo Niederösterreich ellen. Még Raluca Kelemen kapus is három gólt dobott. A vendégek legjobbja, a magyar idegenlégiós László Barbara négy gólig jutott, a román Teodora Măgurean 2, Kiss Kitti 1 gólt szerzett.

Eredmények, női EHF-kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó: • Dunaújvárosi Kohász KA–Koppenhága HB (dán) 20–23 (11–12) – továbbjutott a Koppenhága kettős győzelemmel, 45–41-es összesítéssel • Issy Paris (francia)–Érd HC 31–20 (13–7) – tj. az Issy Paris 52–51-es összesítéssel • Zilahi KK–Hypo Niederösterreich (osztrák) 29–21 (13–7) – tj. Zilah kettős győzelemmel, 59–46-os összesítéssel.

A párharcok továbbjutói a csoportkörbe kerülnek.

U PRODVINALCO: KUPAVERESÉG AZ ÉLLOVASTÓL

A férfi rögbi Román Kupa harmadik játéknapján a Kolozsvári U Prodvinalco a fővárosban, a Bukaresti Steaua otthonában vendégszerepelt, bátran küzdött ugyan, de 29–17 (14–10) arányú vereséget szenvedett. A házigazdák négy célt értek el, így a támadó bónuszpontot is megszerezték. A kolozsvári pontszerzők: Petru Dinu és Claudiu Curcă (1–1 cél), Ionut Mazăre (2 jutalomrúgás és 1 dropgól).

A többi eredmény: • Bukaresti MSC–Temesvár Saracens RCMUV 16–12 – védekező bónuszpont a bánságiaknak • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 5–0 (játék nélkül, a moldvaiak sérült játékosok miatt halasztást kértek, amit a fővárosiak nem fogadtak el). A Nagybányai Ştiinţa MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Steaua 15 pont/3 mérkőzés (103–63), 2. Buk. MSC 15/3 (106–47), 3. Nagybánya 9/2, 4. Dinamó 5/2, 5. Temesvár 2/2, 6. KOLOZSVÁR 1/3, 7. Jászvásár 0/3.

RÖGBI: ROMÁNIA TESZTMÉRKŐZÉSEN NYERT SZAMOA ELLEN

Mintegy hatezer néző előtt szombaton Románia 17–13 (3–10) arányban legyőzte Szamoát a fővárosi Diadalív Stadionban. A találkozót egyperces gyászszünettel kezdték, az egy nappal korábban mindössze 41 éves korában elhunyt csapatorvos Octavian Câmpian emlékére. A házigazdák hét perccel a lefújás előtt vitték be a győztes célt, egyébként szinte végig a szigetországiak vezettek. Ez volt a két ország között második összecsapás, az elsőt is Románia nyert 1989-ben (32–24). A mérkőzés megfigyelője Nagyiklód polgármestere, Emil Pârţoc volt. Románia jövő héten Tonga ellen vív tesztmeccset, s ha nyer, előrelép a világranglista 13. helyére (jelenleg a 15.).