CFR 1907: DINAMÓS KÖZÉPPÁLYÁS ÉRKEZIK

Sajtóhírek szerint a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata megegyezett a Bukaresti Dinamó Valentin Costache középpályás eligazolásával kapcsolatosan. A 19 éves játékos télen érkezik. Costache eddig viselkedésével is kitűnt, a Dinamó kupameccse előtt négy társával együtt későig mulatott. A játékos ebben az idényben 14 meccsen lépett pályára és 3 gólt lőtt.

KIÜTÉSES DINAMÓ-VERESÉG A KÉZILABDA BL-BEN

A Bukaresti Dinamó elszenvedte hatodik vereségét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában, 36–23 (18–8) arányban elgázolta a dán Skjern Handbold a fővárosban rendezett mérkőzésen. Hazai pályán súlyosabb zakót kapott a román együttes, mint Dániában (28–39).

Eredmény, Bajnokok Ligája, C-csoport, 7. forduló: • Bukaresti Dinamó–Skjern Handbold (dán) 23–36 (8–18) – a Dinamó góldobói Descat és Mironescu 5–5, Gaiducsenko 4, Gavriloaia, Seyed Alireza Mousavi és Vitalij Komogorov 2–2, Sajad Esteki, Mocanu és Şandru 1. A vendégek legeredményesebb játékosa Bjarke Fredsted Christensen volt 6 góllal • Elverum Handball (norvég)–Kadetten Schaffhausen 26–22 (12–9) – a vendégek legjobbja a magyar idegenlégiós Császár Gábor volt négy találattal. Szombaton játsszák az Abanca Ademar Leon (spanyol)–RK Gorenje Velenje (szlovén) találkozót. Az állás: 1. Skjern 10 pont/7 mérkőzés, 2. Gorenje Velenje 8/6 (167–158), 3. Elverum 8/7 (203–206), 4. Ademar Leon 6/6 (162–167), 5. Kadetten Schaffhausen 6/7 (192–198), 6. DINAMÓ 2/7.

ANA BOGDAN ELŐDÖNTŐS HUAHINBEN, NICULESCU LIMOGES-BAN

A legjobb négy közé verekedte magát Ana Bogdan (115. a világranglistán) a thaiföldi, 115 ezer dolláros keménypályás tornán, miután simán, 6:1, 6:3 arányban legyőzte a harmadik kiemelt Jing-jing Tuant (95.). A 24 esztendős Bogdan kereken egy órát töltött a pályán négy évvel idősebb ellenfele társaságában. A hatodik favorit román lány eddigi jutalma 6000 dollár és 57 világranglistapont, következő ellenfele a svájci Belinda Bencic.

Hasonlóképpen menetel a francia Limoges-ban azonos feltételek mellett rendezett tornán Monica Niculescu (100.), az ötödik kiemelt 6:2, 6:1-re nyert a negyeddöntőben az orosz tini, a 19 éves Ana Blinkova (136.) ellen. A 30 esztendős Niculescunak 74 percre volt szüksége a sikerhez. Niculescu hasonlóképpen 57 WTA-pontot kap és 4839 eurós csekket a teljesítményéért. A román lány következő ellenfele a Pauline Parmentier (francia, 3.)–Kaia Kanepi (észt, 7.) párharc győztese lesz. Niculescu, Alexandra Cadanţu oldalán párosban is érdekelt, a második favorit román kettős lapzárta után lépett pályára a Valerija Szavinyij, Maryna Zanevska (orosz, belga, 4.) duó ellen.

LABDARÚGÓ III. LIGA, 12. FORDULÓ, PÉNTEKI EREDMÉNYEK

Az ötödik csoportban a következő eredményeket jegyezték a labdarúgó harmadosztályban: Magyarigeni Teljesítmény–Kolozsvári CFR II. 1–1 (gól: Răzvan Fetiţa – 11. perc, illetve Marius Coman – 32. perc) • Kolozsvári Egészség–Gyulafehérvári Egyesülés 1–0 (Andrei Ceaca – 68. perc). A további részletekre visszatérünk.