MLS: NIKOLICS LETT A CHICAGO FIRE LEGÉRTÉKESEBB JÁTÉKOSA

Nikolics Nemanját választotta legértékesebb játékosának (MVP) az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő Chicago Fire. A klub honlapjának beszámolója szerint a magyar válogatott csatár a keret tagjai közül egyedüliként csapata mind a 34 mérkőzésén pályára lépett a bajnokság alapszakaszában, s ezeken 24 gólt szerzett, amivel ő lett az MLS gólkirálya. Találatai mellett Nikolics négy gólpasszt is kiosztott, s van esélye arra, hogy ő legyen a liga legjobb újonca vagy legértékesebb játékosa. Előbbi díj nyertesét november 20-án, utóbbit december 4-én hirdetik ki. A Chicago a rájátszás első körében búcsúzott a bajnokságban.

SZOKNYÁBAN ÉS KOCKÁS-POMPONOS SAPKÁBAN CSAPOTT ÖSSZE FEDERER ÉS MURRAY

Roger Federer bemutató teniszmérkőzésen legyőzte Andy Murrayt, aki csaknem négy hónapos kényszerpihenő után tért vissza. A 30 éves skót játékos kedden Glasgow-ban lépett pályára a svájci sztár ellen, a 13 ezer néző előtt sorra kerülő találkozó bevételét jótékony célokra fordították. A gálán nem maradtak el a vidám jelenetek: Federer – aki vasárnaptól a londoni ATP-világbajnokságon szerepel – egy gémet egy nézőtől kölcsönkapott skót szoknyában, kiltben nyert meg, míg szemmel láthatóan még nem százszázalékos ellenfele a döntő rövidítést kockás-pomponos sapkában, vörös parókában játszotta le. Az eredmény 6:3, 3:6, 10–6 lett Federer javára. „A csípőm még nem tökéletes, de jól alakulnak a dolgok. Nyolc hetem van még az első tornámig, és ezúttal hamarabb elutazom Ausztráliába, hogy jobban akklimatizálódjak” – mondta a korábbi világelső Murray, aki a wimbledoni bajnokság negyeddöntője óta nem játszott, és jelenleg csak 16. a világranglistán. Ősszel Pekingben, Sanghajban, Bécsben és Párizsban sem indult sérülése miatt, noha mind a négy tornán, továbbá az évzáró vb-n is címvédőként vett volna részt. A kétszeres olimpiai bajnok a tervek szerint 2018-ban a január eleji, brisbane-i tornán versenyez újra.