Sporthírek röviden

U-BT: HARMADSZOR IS NYERTEK AZ EURÓPA KUPÁBAN

A férfi kosárlabda Európa Kupa E-csoportjának harmadik fordulójában is győzött a Kolozsvári U-BT, amely Bulgáriában győzte le a Lukoil Akademic gárdáját 88:73 (12:12, 23:22, 25:27, 28:12) arányban. A szófiai Universiade Sportteremben rendezett kiegyensúlyozott találkozón a Mihai Silvăşan edzette U-BT az utolsó negyedben billentette a saját javára mérleg nyelvét, igaz előtte is végig vezetett.

A kolozsvári pontszerzők: Lasan Kromah 18, Zeljko Szakics 16, Vaidas Kariniauskas 14, Giordan Watson 12, Ousmane Barro 10, Török Roland 8, Andrei Calnicenco és Alexandru Olah 2–2, valamint Kuti Nándor-Levente; játszott még Justin Gray, Andrei-Sergiu Mureşan és Camil Berculescu Rovinaru. A házigazdák legjobbja Anthony Raffa volt 13 ponttal.

Az U-BT számára következik a sorozatban harmadik kiszállás, november 8-án az ellenfél a török Isztambul BBSK lesz.

A csoport másik mérkőzésén: • Isztambul BBSK (török)–Dinamó Tbiliszi 72:52 (15:13, 22:9, 17:17, 18:13). Az állás: 1. U-BT 6 pont, 2. BBSK 5, 3. Lukoil 4, 4. Dinamó 3.

U ALEXANDRION: DÖNTETLEN A SEREGHAJTÓVAL

A női Nemzeti Liga (Virágok Ligája) 7. fordulójában a Kolozsvári U Alexandrion a sereghajtó Szlatinai MSC otthonába látogatott, s az utolsó másodpercekben kicsúszott a kezéből a győzelem: 22–22 (11–16) lett a végeredmény. A második félidő első 10 percében egyetlen gólt sem dobtak a kolozsváriak, a második 30 percben pedig összesen csak hatot. A legeredményesebb játékos a kolozsvári Florina Chintoan volt 7 góllal, az U Alexandrion többi találatán Mihaela Ani-Senocico 6, Diana Puiu 5, Ana Berbece 2, Tamás Réka és Sonia Vasiliu 1–1 osztozott. A hazai csapattól Lorena Ostase és Ştefania Lazăr 6–6 gólig jutott.

A kolozsváriak mégis örülhettek győzelemnek is, mivel zöld asztalnál javukra döntött a központi versenybizottság: a Brassói Corona ellen a harmadik fordulóban 30–23-ra elvesztett mérkőzést 10–0-lal a javukra ítélték Daciana Hossu jogosulatlan szerepeltetése miatt.

Alin Bondar tanítványai számára a brăiliai szombati kiszállás következik a bajnoki ezüstérmes Dunărea ellenében.

További eredmények: • Râmnicu Vâlcea-i MK–Zilahi KK 30–26 • Nagydisznódi Magura–Brăilai Dunărea KK 21–14 • Bukaresti Rapid USL Metrou–Románvásári/Romani MSC 30–29 • Brassói Corona–Szloboziai MKK 30–21. A Besztercei MSC–Bukaresti MSC (27–46) találkozót egy héttel korábban játszották, lapzárta után ért véget a Krajovai MSC–Galaci Danubius ESK összecsapás. Az élen: 1. Buk. MSC 24 pont/8 mérkőzés, 2. Krajova 15/6 (168–144), 3. Rm. Vâlcea 15/8 (207–189), …, 11. KOLOZSVÁR 7/7.

KARATE FUDOKAN VILÁGBAJNOKSÁG KOLOZSVÁROTT

Péntektől vasárnapig a kolozsvári új sportcsarnok, a BT Aréna ad otthont a hetedik alkalommal kiírt karate fudokan világbajnokságnak minden korosztály számára. Románia címvédő ebben a harcművészeti sportágban, két évvel ezelőtt Belgrádban az első helyen végeztek a nemzetek közötti versenyben. Negyvenöt ország mintegy 2000 sportolója küzd meg a bajnoki címekért, összesen 900 érmet osztanak szét. Románia legnagyobb ellenfeleinek Oroszország, Lengyelország és Szlovénia számít. A tatami küzdelmeit a karate és balett összeolvadását bemutató előadás is színesíti, de a rendezők más meglepetésekkel, bemutatókkal és nyereményes játékokkal is készülnek. A hivatalos versenyen több mint 400 küzdelmet bonyolítanak le, a hivatalos megnyitó pénteken 17 órakor lesz. A legifjabb versenyző az ötéves román Radu Ştefan Ciutacu, egyéniben Katában, Kihonban és Kihon Kumitében is indul. A legidősebb karatéka egy 70 esztendős német versenyző. Kolozsvárról két sportklub, a Fortuna és az Akarat/Voinţa versenyzői indulnak. Az eseményekre a 14 év alatti gyerekeknek ingyenes a belépés.