A labdarúgó román élvonal alapszakaszának visszavágói pénteken kezdődnek.

A 14. forduló programja (élőben közvetíti a DigiSport és a Telekom Sport, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Voluntari-i FC–FCSB (20.45 órakor, Look tv). Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Konstancai Viitorul (16.30 órakor, Look Plus) • Jászvásár/Iaşi-i Politechnika MSC–Krajovai Universitatea SK (19.15 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (18 órakor, Look tv) • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC (20.45 órakor, Look tv). Hétfőn: • Temesvári ACS Poli–Chiajnai Concordia (18 órakor, Look Plus) • Bukaresti Dinamó–Bukaresti Juventus (20.45 órakor, Look tv).

LABDARÚGÓ III. LIGA, 8. FORDULÓ

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton rendezik a 8. fordulót.

A program (kezdési időpont – egy kivétellel – 15 óra):

Pénteken: • Magyarigeni Teljesítmény–Szászrégeni Lendület • Kolozsvári CFR II–Lénárdfalvi ACSF (a fellegvári CMC-pályán). Szombaton: • Alsógáldi Ipar–Kudzsiri Kohász • Dési Egyesülés–Medgyesi Gázmetán II. • Tasnádi Egyesülés–Radnóti SK • Vidombáki Jövő–Kolozsvári EgészségKolozsvári U FC–FC Felek (17 órakor a Kolozsvár Arénában). A Gyulafehérvári Egyesülés szabadnapos.UNIVERSITATEA SK: A BAJNOKCSAPATOT LÁTJÁK VENDÉGÜL

A férfi röplabdabajnokság második fordulójában a Răzvan Parpală és Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub együttese a bajnoki címvédő Zilahi MRK-t fogadja az A1-osztály második fordulójában. A mérkőzés helyszíne a Horia Demian Sportcsarnok, időpontja szombat, október 14., 12 óra. Az összecsapást a nagyváradi Szabó-Alexi Pál és a nagybányai Sebastian Ovidiu Borota vezeti. A belépti díj 10 lej, a diákok és a nyugdíjasok a megfelelő igazolvány felmutatásával féláras kedvezményben részesülnek, a tanulók ellenőrzővel ingyen mehetnek be.

POTAISSA: BRONZÉRMES HELYEN

A Tordai Potaissa férfi kézilabdacsapat az utóbbi két fordulóban egy győzelmet és egy vereséget könyvelhetett el. A hatodik játéknapon hazai pályán 32–20 (18–10) arányban jobbnak bizonyult a Vászlói/Vaslui-i KK-nál, a 7. fordulóban viszont 29–27 (16–13) arányban kikapott Konstancán a Dél-Dobrudzsai KK-tól.

Az élmezőny: 1. Bukaresti Dinamó 18 pont/6 mérkőzés, 2. Bukaresti Steaua 13/6, 3. POTAISSA 12/7 (194–172), 4. Nagybányai Minaur 12/6 (162–159), 5. Székelyudvarhelyi KK 10/6 (160–153), 6. Dél-Dobrudzsa 10/7 (171–172).

BEGUÉK ELŐDÖNTŐSEK TIENCSINBEN

Elődöntőbe jutott kínai Tinecsinben (426 750 dollár összdíjazás, keménypálya) Irina-Camelia Begu és párostársa, az olasz Sara Errani, miután döntő rövidítésben legyőzték az első kiemelt Katyerina Bondarenko, Ala Kudrijavceva (ukrán, orosz) kettős ellen. A 7:6 (2), 2:6, 10–6 arányú győzelemmel végződött mérkőzés 97 percet tartott. Beguék az első játszmában 0:5-ről álltak talpra, zsinórban hat gémet nyertek, majd a tie-breakben hozták a szettet. A román, olasz páros eddigi jutalma 4950 dollár és 110 pont WTA-pont, az utolsó előtti felvonásban az Arina Szabalenka, Ji-fan Zsu (fehérorosz, kínai) duóval játszanak.

TECĂUÉK SIKEREI

A Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros harmadik kiemelt a kínai Sanghajban rendezett nagyversenyen (5 924 890 dollár összdíjazás, kemény pálya). Ennek köszönhetően erőnyerők voltak az első fordulóban, csak a második körben kapcsolódtak a sorozatba. Itt a kolumbiai Juan Sebastian Cabal, Robert Farah duó volt az ellenfelük, akik ellen játszmahátrányból fordítottak, s döntő rövidítésben nyertek ellenük 3:6, 6:4, 10–6 arányban a 72 percet tartó mérkőzésen. Így már összességében 3–1-re vezetnek az egymás elleni párharcban.

A US Open idei bajnokainak eddigi jutalma 44 370 dollár és 180 ATP-pont, következő ellenfelük pedig az Oliver Marach, Mate Pavics (osztrák, horvát, 7.) páros.

Tecăuék ezenkívül azt a jó hírt is megkapták, hogy a győzelemmel harmadikként bebiztosították indulásukat a november 12. és 19. között esedékes londoni Bajnokok Tornáján. Ilyen felállásban harmadik alkalommal kvalifikálják magukat a 2017-ben legjobb nyolc párost felvonultató versenyen, 2015-ben veretlenül meg is nyerték a tornát, a döntőben a Rohan Bopanna, Florin Mergea (indiai, román) kettőst győzték le (abban az évben a világrangsorban is ők végeztek az első helyen az év végén). Korábban a Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) és a címvédő Henri Kontinen, John Peers (finn, ausztrál) duó vívta ki az indulási jogot.

Tecăunak és Rojernek is ez a negyedik részvétele, a holland a 2012–2013-as idényben a pakisztáni Aisam-Ul-Haq Qureshi oldalán volt a legjobb nyolc tagja, míg Tecău a 2011–2012-es idényben a svéd Robert Lindstedttel együtt szerepelt.

Az amerikai Grand Slam-tornagyőzelmen kívül Rojerék idén bajnokok voltak az egyesült arab emirátusokbeli Dubajban, a svájci Genfben és az amerikai Winston-Salem Openen.

FÉRFI KÉZILABDA BL: SZEGEDI SIKER LENGYELORSZÁGBAN

A MOL-Pick Szeged hat góllal nyert a magyar válogatott kapust, Borbély Ádámot foglalkoztató lengyel Orlen Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szerdai mérkőzésén. A magyar csapat egy vereség és egy döntetlen mellett harmadszor nyert a csoportkörben.

Eredmény, férfi BL, 5. forduló, A-csoport: • Orlen Wisla Plock (lengyel)–MOL-Pick Szeged 27–33 (12–15) – a Szeged gólszerzői: Buntic 5, Balogh Zsolt, Gaber, Bodó és Sostarics 4–4, Källman, Thiagus Petrus és Skube 3–3, Gorbok 2, Bánhidi 1. A hazaiak – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Michal Daszek volt hét góllal.

NŐI KÉZILABDA BL: A BUKARESTI MSC KIÜTÉSES GYŐZELME

A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában második mérkőzésén és győzelmén van túl a Bukaresti MSC csapata, miután Lengyelhonban 11 gólos sikert ért el. Korábban a fővárosiak 12 gól különbséggel verték a szlovén RK Krim Mercator Ljubljanát.

Eredmény, férfi BL, 5. forduló, A-csoport: • Vistal Gdynia (lengyel)–Bukaresti MSC 23–34 (9–18) – Buk. MSC góldobói: Cristina Neagu 12 (13 dobásból), Hagman 3, Udriştioiu, Frafjord, Gullden, Curea, Bazaliu, Manea, Kurtovics, Niombla és Mehemedovics 2–2, Jorgensen 1. A házigazdáktól Paulina Uscinowicz volt a legeredményesebb hét góllal.

ROMÁN–TÖRÖK BARÁTSÁGOS MECCS KRAJOVÁN

A labdarúgó világbajnoki-selejtezők zárultával a két kiesett együttes, Románia és a Mircea Lucescu szövetségi kapitány irányította Törökország barátságos mérkőzést vív Krajován. A hírt a román mester jelentette be, miután tárgyalt a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) elnökével, Răzvan Burleanuval. Az időpont november 10. vagy 14. lesz. A két gárda legutóbb a 2014-es vb selejtezőjében találkozott utoljára, a törökök 2–0-ra nyertek a fővárosi Nemzeti Arénában. Lucescuval kapcsolatos hír, hogy a célkitűzés elszalasztása ellenére megmarad a török együttes élén, habár sajtóspekulációk már a menesztéséről szóltak.