Sporthírek röviden

LABDARÚGÓ, III. LIGA, 5. CSOPORT

A hetedik forduló pénteki eredményei: • Kolozsvári Egészség–Kolozsvári U FC 0–0 • Gyulafehérvári Egyesülés–Dési Egyesülés 2–0 (gól: Daniel Lasconi – 54. és Andrei David – 87. perc) • Medgyesi Gázmetán II–Kolozsvári CFR II. 3–2 (Sebastian Iorga 3 – 60., 72. és 85. perc, illetve Daniel Pop – 17., öngól és Bogdan Jica – 34. perc, öngól) • Kudzsiri Kohász–Szászrégeni Lendület 3–1 (Andrei Făgărăşanu 3 – 28., 32. és 80. perc, illetve Florin Truţă – 59. perc).

A további részletekre visszatérünk.

LÁBTENISZ: MASITA ROMÁN KUPA

A lábtenisz (futnet) Masita Román Kupa döntő tornáját rendezik vasárnap a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban vasárnap 15.30 és 19.45 óra között. A körmérkőzéses tornán részt vesz a kolozsvári Victory és JSF, valamint a klubcsapatok Világkupájának nyertese, a Nagyszalontai Tengo, a belépés ingyenes. A hétvégén bemutató jelleggel rendeznek meccseket a Györgyfalvi negyedi sportbázison a Victory és Olaszország CSEN válogatottja között (szombaton 10 és 12 óra között), továbbá iskolás bajnokságot (szombaton 12 és 14 óra között, valamint vasárnap 10 és 14 óra között, utóbbinak a helyszíne a Raluca Ripan Líceum terme). A kolozsvári új sportcsarnok lesz a házigazdája 2018 novemberében a negyedik alkalommal kiírt lábtenisz világbajnokságnak.

U-BT: GIORDAN WATSON ROMÁN (IS) LETT

Az amerikai Giordan Watson kosaras megkapta a román állampolgárságot – közölte a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda bajnokcsapatának honlapja. A ceremónia Bukarestben zajlott le csütörtökön reggel. Amíg megkapja az iratait, Watson még külföldi játékosként szerepel.

LAPZÁRTAKOR: Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 1. forduló: Kolozsvári U-BT–Piteşti Argeş BCMU 85:58 (19:19, 21:10, 18:19, 27:10).

VAD NINETTA ÖRÖKÖS BAJNOK LETT, JÓ ÉVET ZÁRT A MAGYAR KAJAK-KENU

Az idén ötödik világbajnoki címét begyűjtő Vad Ninetta neve ünnepélyes keretek között felkerült a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) székházában található márványtáblára, az év felfedezettjeinek járó Kolonics-díjat pedig két fiatal kenus, Slihoczki Ádám és Szőke Attila kapta csütörtökön. Vad Ninetta, a Vasas SC 28 éves kajakosa a női négyes tagjaként nyert vb-aranyérmet Racicében, s ezzel ő lett a sportág 52. örökös bajnoka. A két, egyformán 18 esztendős kenus pedig idén minden versenyt megnyert, amelyen elindult. Az MKKSZ sajtótájékoztatóján a sportág szakmai vezetői értékelték a 2017-es esztendőt, s Doma Gergő szakmai igazgató, Hüttner Csaba felnőtt, valamint Dónusz Éva utánpótlás szövetségi kapitány is egyetértett abban, hogy a sportág jó évet zárt és jó úton halad.

CFR 1907: BARÁTSÁGOS MECCS CIPRUSIAKKAL

A labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtezői okozta bajnoki szünetet kihasználva a Kolozsvári CFR 1907 csapata nemzetközi barátságos mérkőzésen a ciprusi élvonalbeli Aris Limasszol együttesével mérkőzik meg vasárnap 17 órai kezdettel. A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a belépés ingyenes, de csak a 2-es tribünt nyitják meg. A találkozó szünetében egy CFR-játékos 5 ajándéklabdát kilő a lelátóra, s szerencsés elkapók még további jutalmakban részesülnek (táblagép, egyéves bérlet a CFR hazai meccseire ebben az idényben, hivatalos mez és két sapka).

A vasutasklubhoz kapcsolódó hír, hogy megérkezett Kolozsvárra a román élvonal első kínai idegenlégiósa, a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapat által leigazolt Jue-feng Lu. A 21 éves játékos legutóbb a Zhejiang Yiteng együttesét erősítette.

NŐI BL: EGYGÓLOS VERESÉGET SZENVEDETT A KOLOZSVÁRI CSAPAT

A Kolozsvár Arénában rendezték a női Bajnokok Ligája tizenhatoddöntőjének egyik mérkőzését: Románia bajnoka, a Kolozsvári Olimpia Műegyetem a svéd bajnoki ezüstérmes FC Rosengård együttesét fogadta. A találkozón egygólos vendégsiker született, Ebba Wieder volt a gólszerző a 35. percben. A találkozót a szlovák Petra Pavlikova vezette. A visszavágót egy hét múlva játsszák Malmőben.

Mirel Albon mester a következő csapatot szerepeltette: Jillian McVicker – Emily Victoria Richardson, Ioana Bortan (csapatkapitány), Teodora Meluţă, Adina Giurgiu – Nihaela Ciolacu (73. perc Beatrice Tărăşilă), Andreea Voicu (88. perc Elena Răduc), Alexandra Lunca, Nagy M. Melinda – Hannah Leinert, Cristina Carp (52. perc Mara Bâtea).