LABDARÚGÓ I. LIGA: RAJTOLT A 12. FORDULÓ

Lapzártáig három mérkőzés ért véget a román labdarúgó élvonalban.

Eredmények: • Krajovai Universitatea SK–Voluntari-i FC 1–1 (Szörényvárott/Drobeta-Turnu Severinben játszották, gól: Alexandru Băluţă – 69. perc, illetve Alexandru Tudorie – 55. perc; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feșnic vezette) • Chiajnai Concordia–Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK 2–1 (Paul Batin – 33. és Claudiu Bumba – 92. perc, illetve Fülöp István – 18. perc) • Bukaresti Juventus–Medgyesi Gázmetán 1–1 (George Călinţaru – 37. perc, illetve Roberto Romeo – 50. perc). Lapzárta után ért véget a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Temesvári ACS Poli és a FCSB–Bukaresti Dinamó találkozó. Ma játsszák a Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul (18 órakor) és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 meccset (20.30 órakor), mindegyik találkozót élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport tévéadó.

Az élen: 1. KV. CFR 1907 26 PONT/11 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 23/12, 3. FCSB 22/11 (17–8), 4. Astra 22/11 (16–7), 5.  Botoşani 20/11, 6. ACS Poli 17/11.

NŐI RÖPLABDA EB: ELMARADTAK A MAGYAR BRAVÚROK

A magyar női röplabda-válogatott három játszmában kikapott a hazai közönség előtt szereplő azeri csapattól Bakuban, az Európa-bajnokság pénteki nyitófordulójában. Alberto Salomoni együttese csak az első szettben tudta megszorongatni esélyesebb ellenfelét, amely magabiztos játékkal győzött 3:0 (24, 14, 16) arányban. A szombati folytatásban játszmát nyert, de 3:1 (22, –19, 17, 18) arányban kikapott a lengyelektől a magyar együttes, amely jól tartotta magát magasabban jegyzett riválisával szemben. A magyarok vasárnap lapzárta után a németekkel játszottak, csak győzelemmel maradt esélyük a továbbjutásra. A csoportból az első helyezett közvetlenül a legjobb nyolc közé kerül, míg a második és harmadik keresztbejátszik majd a negyeddöntőért.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ÚJABB ERDÉLYI VERESÉGEK

A Vienna Capitals csapata ötödik meccsén megszerezte első győzelmét a jégkorong Erste Ligában: a bécsiek hosszabbításban múlták felül a vendég Brassói ACS Coronát. A Diósgyőri VTK Jegesmedvék címvédő csapata simán, három gól különbséggel verte a vendég Csíkszeredai SK-t a másik pénteki mérkőzésen. A listavezető FTC először kapott ki: a zöld-fehérek a legutóbb döntős MAC Budapest vendégeként 6–1-re maradtak alul, így már nincs veretlen együttes a mezőnyben.

Eredmények (a szövetség honlapjáról): • Bécsi EV Vienna Capitals (osztrák)–Brassói Corona ASC 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–Csíkszeredai SK 4–1 (3–0, 1–0, 0–1) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Újpesti TE 5–2 (2–0, 1–2, 2–0) • MAC Budapest–Ferencvárosi Torna Club 6–1 (1–1, 3–0, 2–0). A tabellán: 1. FTC 12 pont/5 mérkőzés (26–12), 2. MAC 12/5 (22–10), 3. Jegesmedvék 12/5 (18–7), 4. Újpest 9/5, 5. Titánok 6/5, 6. Corona 4/3, 7. Dunaújvárosi Acélbikák 3/4, 8. Vienna Capitals 2/5, 9. Csíkszereda 0/3.

COPIL SZÁMÁRA A NEGYEDDÖNTŐ VOLT A VÉGÁLLOMÁS

Két sikeres forduló (közte egy szenzációs győzelem a világrangsorban 22. helyezett francia Lucas Pouille ellen) a negyeddöntő jelentette a végállomást Marius Copil számára Metzben a 482 060 euró összdíjazású keménypályás tornán. A 26 esztendős teniszező, aki a múlt héten 86. volt a világranglistán a selejtezőkből főtáblára jutott, két évvel idősebb német Peter Gojowczyktól kapott ki 6:2, 6:4-re. Ellenfele már 5:1-re is vezetett a második szettben, onnan még megcsillant a remény, amikor Copil zsinórban három gémet nyert, de végül fejet kellett hajtania a mindössze 57 percet tartó meccsen. Gojowczyk (95. A világranglistán) így már 3–1-re vezet kettőjük párharcában: 2013-ban és idén Wimbledonban az első fordulóban győzte le, míg Copil a 2017-es Roland Garros-i selejtezők utolsó fordulójában bizonyult jobbnak. A franciaországi teljesítményért a román játékos 13 970 eurós csekkel és 45 világranglistaponttal vigasztalódhat.

U PRODVINALCO: AZ ELSŐ GYŐZELEM

A férfi rögbi Szuperliga 5. fordulója hozta el a Kolozsvári U Prodvinalco első sikerét. Horia Hâmpea legénysége ráadásul idegenben szerezte meg a győzelmet: 29–20 (14–20) arányban bizonyult jobbnak a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC-nél. A második játékrész mondhatni csak a kolozsváriakról szólt, a vendégek pontszerzői: Ovidiu Melniciuc (1 büntetőrúgás), Ionuţ Mazăre (3 büntető- és 1 jutalomrúgás), továbbá Taniela Halafihi, Romulus Boar és Vlad Rotar (1–1 cél). A sikerrel a kolozsváriak elmozdultak a sereghajtó pozícióból.

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Temesvári Saracens RCMUV 22–22 • Bukaresti Steaua–Nagybányai Ştiinţa MSC 39–37 (a vendégek megkapták a védekező bónuszpontot). A Bukaresti MSC szabadnapos volt. A táblázaton: 1. Steaua 21 pont/5 mérkőzés, 2. Dinamó 12/4, 4. Buk. MSC 11/4, 4. Nagybánya 10/4, 5. Temesvár 8/4, 6. KOLOZSVÁR 4/5, 7. Jászvásár 2/4.