LABDARÚGÓ I. LIGA, 9. FORDULÓ: HÁROM MECCS, TÍZ GÓL

Némi kihagyás után folyatódtak a labdarúgó román élvonal küzdelmei. Az eddig jól menetelő Botoşani-i FC hazai pályán bukott, harmadik remijét jegyezte az újonc Juventus, a bajnoki címvédő Viitorul pedig (némi meglepetésre) megverte az FCSB-t.

Eredmények: • Botoşani-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (gól: Laurenţiu Buş – 31. perc, illetve Romario Moise – 44., Claudiu Belu – 71. és Silviu Balaure – 86. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Bukaresti Juventus–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 2–2 (Nika Dzalamidze – 3. és Simon Mazarache – 33. perc, illetve Luis Carlos Almada Soares Platini – 18. és Andrei Cristea – 27. perc) • Konstancai Viitorul–FCSB 1–0 (Eric de Oliveira – 32. perc). Lapzárta után ért véget a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC és a Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea SK összecsapás, ma játsszák a Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia (18 órakor, élőben közvetíti a DigiSport1, a DolceSport és a Look Plus), továbbá a Bukaresti Dinamó–Temesvári ACS Poli (20.30 órakor, DigiSport1, DolceSport és Look tv) meccset. Az élmezőny: 1. KV. CFR 19 pont/8 mérkőzés, 2. Krajova 18/8 (11–3), 3. Astra 18/9 (13–6), 4. FCSB 18/9 (12–7), 5. Botoşani 16/9, 6. Dinamó 15/8.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA: KETTŐS SIKERREL JUTOTT TOVÁBB VÁC ÉS ROMÁNVÁSÁR

A Váci NKSE női kézilabdacsapata 29 góllal legyőzte szombaton az izraeli Holon HC együttesét az EHF Kupa-selejtező első fordulójának első mérkőzésén. A párharc formaságnak számító visszavágóját vasárnap játszották Vácott. Továbbjutást ünnepelhetett a Románvásári/Romani MSC is, amely szintén kétszer egymás után kiütéssel legyőzte a moldovai városban a pályaválasztói jogáról lemondott bosnyák KZRK Grude együttesét.

Eredmények, női EHF-kupa selejtező, 1. forduló: • Váci NKSE–Holon HC (izraeli) 46–17 (23–12) és 44–18 (20–9) – továbbjutott Vác kettős győzelemmel 90–35-ös összesítéssel • Románvásári/Romani MSC–KZRK Grude (bosnyák) 40–15 (20–8) és 42–19 (24–6) – tj. Románvásár kettős győzelemmel, 82–34-es összesítéssel.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ERDÉLYI GYŐZELMEKKEL RAJTOLT A CÍMVÉDŐ

A Diósgyőri VTK Jegesmedvék címvédő együttese 3–0-ra győzött Brassóban a jégkorong Erste Liga pénteki nyitónapján. Másnap Csíkszeredában kétgólos hátrány fordított meg a bajnokcsapat.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja szerint): • Brassói Corona ASC–Diósgyőri VTK Jegesmedvék 0–3 (0–1, 0–1, 0–1) • Ferencvárosi TC–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 8–1 (1–0, 3–0, 4–1) • Dunaújvárosi Acélbikák–MAC Budapest 3–5 (1–2, 1–2, 1–1) • Bécsi EV Vienna Capitals (osztrák)–Újpesti TE 1–3 (1–1, 0–0, 0–2) • Csíkszeredai Sportklub–Jegesmedvék 2–4 (2–0, 0–2, 0–2).

U PRODVINALCO, A BIZTOS SEREGHAJTÓ

A Kolozsvári U Prodvinalco a fővárosban vendégszerepelt a férfi rögbi Szuperliga harmadik fordulójában, és újabb súlyos vereséget szenvedett, ezúttal a Steaua otthonában. A házigazdák hét célig jutottak, a támadó bónuszpontot is megszerezték. A kolozsváriaktól Leimoni Moala ért el célt és Ovidiu Melniciuc értékesített egy büntetőrúgást.

Végeredmény: • Bukaresti Steaua–Kolozsvári Prodvinalco 45–8 (31–5).

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika SK 70–5 (támadó bónuszpont a győztesnek, a dinamósok 10 célt értek el) • Bukaresti MSC–Temesvári Saracens RCMUV 28–16 (!). A Nagybányai Ştiinţa MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Steaua 15 pont/3 mérkőzés, 2. Buk. MSC 11/3, 3. Dinamó 5/2 (89–32), 4. Nagybánya 5/2 (74–28), 5. Temesvár 4/2, 6. Jászvásár 2/3, 7. KOLOZSVÁR 0/3.

SIMONE TEMPESTINI JÁSZVÁSÁR BAJNOKA

A címvédő Simone Tempestini és pilótája Daniele Mangiarotti (Peugeot 208 R5) nyerte a Jászvásár/Iaşi Ralit, a ralibajnokság hatodik szakaszát. A Napoca Rally Academy (NRA) egysége 1:10:02,4 órável végzett az élen, mögötte a Dan Gârtofan, Tudor Mârza (Skoda Fabia R5) egység végzett 2 másodperc hátránnyal és Bogdan Marişca, Carmen Poenaru (Ford Fiesta R5) 18,2 másodperc hátránnyal. Dan Gârtofan nyerte mind a négy szombati mért szakaszt, és az egyik péntekit is. Tempestiniék két speciális próbán diadalmaskodtak, egy mért szakaszt Marişcáék nyertek, s egyet pedig Vlad Poricşteanu, Dan Dobre (Mitsubishi Lancer Evo IX) kettős. A pilóták versenyét a szintén NRA-s Marişca vezeti Gârtofan és ifjabb Tempestini előtt. A zárást az október 7-én és 8-án esedékes Szeben Rali jelenti.

KÉZILABDA: KOLOZS MEGYEI SIKEREK

A férfi és női Nemzeti Ligában a második fordulót bonyolították le. A hazai pályán játszó Kolozs megyeiek nyertek, a Tordai Potaissa a Székelyudvarhelyi KC-nál bizonyult jobbnak 34–28 (16–9)-cel, míg a Kolozsvári U Alexandrion az újonc Bukaresti Rapid USL Metrout iskolázta le 37–29 (19–15) arányban a Horia Demian Sportcsarnokban.

Férfiak (Bölények Ligája): • Bukaresti Dinamó–Nagybányai Minaur SK 36–25 • Bukaresti Steaua–Szucsávai ESK 26–19 • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Călăraşi-i Dunărea 27–28. Lapzárta után ért véget a Temesvári Politechnika MSC–Vászlói/Vaslui-i KK és a Foksányi MSC–Fogarasi MSC találkozó, ma játsszák a Bukaresti MSC–Dél-Dobrudzsai KK összecsapást.Nők (Virágok Ligája): • Brăilai Dunărea–Bukaresti MSC 30–31 • Szlatinai MSC–Brassói Corona ASC 22–25 • Zilahi KK–Nagydisznódi Magura SK 28–27 • Galaci Danubius ESK–Szloboziai AHCM 20–21. Lapzárta után ért véget a Râmnicu Vâlcea-i MKK–Krajovai MSC meccs, szerdára maradt a Bukaresti MSC–Románvásári/Romani MSC rangadó.