Sorsoltak a BL-ben és az EL-ben

Magyarország képviselői már az első fordulókban játszanak a labdarúgó Bajnokok Ligája és Európa Liga selejtezőiben, hétfőn a svájci Nyonban elkészítették a párosításokat.

A magyar bajnok Budapesti Honvéd – amely a második fordulóban kezd, és nem volt kiemelt a sorsoláson – az izraeli bajnokkal, a Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Sevával találkozik. Az EL-ben szintén izraeli, lett és máltai ellenfél jutott a magyaroknak.

A Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a párharcok első meccseit július 11–12-én, a visszavágókat 18–19-én rendezik. A 17 továbbjutó a 3. körbe kerül, ennek a sorsolását július 14-én ejtik meg, ebben a fordulóban már a román bajnok Konstancai Viitorul és a második helyezett FCSB.

Az Európa Liga 1. selejtezőkörének magyar érdekeltségű mérkőzései: Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Budapesti Vasas, Ferencvárosi TC–Jelgava és Székesfehérvári Videoton FC–Balzan (máltai).

Az első mérkőzéseket június 29-én, a visszavágókat július 6-án rendezik.

A 2. selejtezőkörben csatlakozik a küzdelemsorozatba a Gyurgyevói/Giurgiui Astra, a harmadikban pedig a Bukaresti Dinamó és a Krajovai Universitatea SK is.

A rovat cikkei

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.