Sorana sziporkázik Szöulban

A Koreai Köztársaság fővárosában rendezett, 226 750 dollár összdíjazású keménypályás tornán negyeddöntőbe jutott Sorana Cârstea (a képen).

A női világranglista 52. helyén álló román teniszező 85 perc játék után két 6:3-as szettben búcsúztatta az amerikai Nicole Gibbset. A szöuli torna negyedik kiemeltjének eddig jutalma 5900 dollár és 60 WTA-pont, következő ellenfele a thaiföldi Luksika Kumkhum, aki az orosz Jekatyerina Alekszandrovát búcsúztatta szintén 6:3, 6:3-mal.

Cârstea párosban is érdekelt, a lett Jelena Osztyapenko oldalán a második fordulóban a Katy Dunne, Priscilla Hon (brit, ausztrál) kettős mérkőzik a legjobb négy közé jutásért.

Románia másik képviselője, Irina-Camelia Begu viszont mindkét fronton veszített. Miután egyesben a második fordulóban kikapott a brazil Beatriz Hadda Maiától (6:3, 4:6, 6:2), párosban a cseh Kristyna Plískova oldalán a negyeddöntő jelentette számára a végállomást. A második kiemelt kettős egy thaiföldi párostól (Luksika Kumkhum és Peangtarn Plipuech) szenvedett sima vereséget: 6:4, 6:2 arányban kaptak ki 70 percnyi játék után. Beguék jutalma 5900 dolláros csekk és 60 világranglistapont.