Sokgólos zárás a 24. fordulóban

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga hétfői mérkőzései közül főleg az esti találkozón folytatódott a játéknap sokgólos tendenciája: összesen nyolc találatot jegyeztek a két meccsen.

Miriuţă László együttese, a Bukaresti Dinamó gól nélküli első félidő után végig vezetett a Concordia Stadionban, ám a végén alig sikerült megőriznie előnyét.

Eredmények: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Botoşani-i FC 1–0 (gól: Andrei Cristea – 53. perc; az összecsapást a nagykárolyi Kovács István vezette) • Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó 3–4 (Claudiu Bumba – 69., Crisitan Ionuţ Bud – 73. és Andrei Marc – 81. perc, illetve Adam Nemec – 47., Diogo Salomao – 58., Gabriel Torje – 71. és Daniel Popa – 78. perc; a mérkőzésen a kolozsvári Horaţiu Feşnic fújta a sípot).

Az alapszakasz 25., utolsó előtti fordulóját péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Juventus (18 órakor, Look Plus) • Voluntari-i FC–Krajovai Universitatea SK (20.45 órakor, Look Plus). Szombaton: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Concordia (14 órakor, Look tv) • Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.45 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Temesvári ACS Poli–Jászvásár (18 órakor, Look tv) • Dinamó–FCSB (20.45 órakor, Look tv). Hétfőn: • Konstancai Viitorul–Botoşani (20.45 órakor, Look tv). Az állás:1.      Kv. CFR     24     16     5       3       38–13 53

2.      FCSB         24     15     6       3       48–16         51

3.      Krajova      24     13     8       3       39–25         47

4.      Astra 24     11     8       5       36–25         41

5.      Viitorul      24     11     5       8       31–20         38

6.      Dinamó      24     11     5       8       37–27         38

7.      Jászvásár    24     10     6       8       32–29         36

8.      Botoşani     24     10     6       8       26–24         36

9.      Voluntari    24     7       7       10     24–31         28