Sloane Stephens lesz Halep ellenfele

A francia nyílt teniszbajnokság női elődöntőjében az amerikai Sloane Stephens (a képen) két 6:4-es szettben legyőzte honfitársát, Madison Keyst.

A két amerikai meccsén 10 perc után Stephens került előnybe, 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, és ezt meg is őrizte a szett végéig: Keys minden erőfeszítése ellenére sem tudott visszabrékelni, így 39 perc játék után a pontosabban játszó színes bőrű teniszező vezetett.

Ez olyannyira feldobta a tizedik kiemeltet, hogy a második szettben elvette ellenfele első adogatását. Stephens 4:2-es vezetésénél ismét brékelte Keyst, de ekkor még nem tudott élni a meccs befejezésének lehetőségével, riválisa visszavett egy bréket, amivel további 10 perccel megnövelte az elődöntő időtartamát. Végül Stephens ezt a szettet 41 perc alatt nyerte meg, s jutott ezáltal tovább.

A 25 éves amerikai pályafutása során első alkalommal került a Roland Garros fináléjába, s mivel Simona Halep sem győzött még Párizsban, a szombat délutáni döntő után biztosan új bajnoka lesz a tornának. A világelső a spanyol Muguruza Blancót verte könnyedén 6:1, 6:4 arányban, s sorozatban másodszor finalista Párizsban.

Stephensnek ez a második Grand Slam-döntője, kilenc hónappal ezelőtt New Yorkban a US Openen éppen Keys ellen diadalmaskodott.

Halep és Stephens eddig hétszer mérkőzött egymással, a világelső 5–2-re vezet párharcukban. Négy esztendeje a Roland Garros nyolcaddöntőjében játszottak egymással, akkor 6:4, 6:3 arányban nyert a konstancai lány.

A szombaton 16 órakor kezdődő női döntőben (élőben közvetíti az Eurosport1 és a Pro tv), bárki győz, Halep megőrzi első helyét a világranglistán. A mérkőzés élőben követhető kivetítőn Kolozsvárott a Főtéren.

Elődöntős eredmények:

Nők: Stephens (amerikai 10.)–Keys (amerikai, 13.) 6:4, 6:4.

Férfiak: Dominic Thiem (osztrák, 7.)–Marco Cecchinato (olasz) 7:5, 7:6 (10), 6:1; Rafael Nadal (spanyol, 1.)–Juan Martín Del Potro (argentin, 5.) 6:4, 6:1, 6:2.