Simona Halep római diadala

A világranglistán második helyezett, a tornán első kiemelést kapott Simona Halep nyerte a római női, 2 098 290 dollár összdíjazású salakpályás teniszversenyt, miután a fináléban, a 28 évesek csatájában legyőzte a címvédő cseh Karolína Plískovát (4. a világranglistán).

A döntő mindössze 32 percet tartott, a második favorit 6:0, 2:1-es Halep vezetésénél hátfájdalmai miatt feladta a mérkőzést.

A konstancai teniszező először tudott nyerni az olasz fővárosban, korábbi két döntőjét elbukta az ukrán Jelina Szvitolina ellen 2017-ben és 2018-ban.

Simona Halep ezzel a sikerrel kiegyenlítette eddigi leghosszabb győzelmi sorozatát, legutóbb 2015-ben nyert egymás után 14 mérkőzést. A román lány legutóbb az Australian Open elődöntőjében szenvedett vereséget, akkor a spanyol Garbine Muguruza Blanco 7:6 (8), 7:5-re legyőzte. Azóta Halep egyesben Sorozatban három tornán lett első (Dubaj, Prága és most Róma).

A mérkőzés gyakorlatilag egy irányban folyt, Halep 21 perc után behúzta az első játszmát. Simona a második szettet is brékkel kezdte, ekkor nyerte az egyetlen játékot Plískova (Halep adogatásán, amelyben a román lány két duplahibát is vétett).

Kettőjük párharcában most már 8–4-re vezet Halep, az előző két menetet a cseh játékos nyerte tavaly Miamiban és a világbajnokságon. A győztes jutalma 205 190 eurós csekk és 900 világranglistapont, a vesztes 150 ezer euróval és 585 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Halep ellen a negyeddöntőben is feladta az ellenfele, a kazah Julia Putyinceva 6:2, 2:0-s állásnál, a menetelése során az olasz Jasmine Paolinit (6:3, 6:4), a nyolcaddöntőben az ukrán Dajana Jasztremszkát (7:5, 6:4), a legjobb négy között pedig Muguruzát verte (6:3, 4:6, 6:4). A konstancai teniszező eddig összesen 22 bajnoki címmel büszkélkedhet, ezenkívül van 17 elvesztett fináléja.