Simona Halep negyeddöntős Cincinnatiben

Simona Halep bejutott a Cincinnatiben (Ohio állam) rendezett keménypályás WTA tenisztorna negyeddöntőjébe, miután 6:4, 6:3 arányú győzelmet aratott a lett Anasztaszija Szevasztova fölött.

A második helyen kiemelt 25 éves Halepnek 1 óra 18 percre volt szüksége, hogy túljusson ellenfelén, noha nem játszott a tőle elvárható színvonalon.

Az első játszmában Halep 2:0-ra vezetett, amikor visszaesett és a lett játékos zsinórban négy játékot nyert, köztük két bréket nullára. Simona edzője, Darren Cahill segítségét és tanácsát kérte, s az eredmény nem maradt el: a román játékos 6:4-re nyerte a szettet.

A második játszmában némiképpen hasonlóan történtek a dolgok: Halep 3:0-ra vezetett, Szevasztova 3:2-re feljött, ismét érkezett Cahill, és Simona 6:3-ra nyert.

Halep 4 kettőshibát követett el, 15 nyerőt ütött és 28 ki nem kényszerített hibát vétett. Szevasztova 14 nyerőt ütött és nem kevesebb, mint 36 ki nem kényszerített hibát vétett.

A román játékos eddigi teljesítményéért 60 105 dollárt és 190 WTA-pontot kap. Simona a negyeddöntőben a magyar származású, brit színekben versenyző, hetedik favorit Konta Johannával játszik.

Halep 2015-ben döntőt vesztett Cincinnatiban Serena Williams ellen, míg tavaly Angelique Kerber állította meg az elődöntőben.

A viharos időjárás miatt néhány nyolcaddöntőt nem tudtak lebonyolítani.

Eredmények, egyes, nyolcaddöntő:

Férfiak, 5 millió dollár összdíjazás: Dimitrov (bolgár, 7.)–Del Potro (argentin) 6:3, 7:5; Ferrer (spanyol)–Carreno (spanyol, 11.) 6:4, 6:4; Szugita (japán)–Hacsanov (orosz) 6:7 (0), 6:3, 6:3; Donaldson (amerikai)–Basilasvili (grúz) 6:4, 7:6 (4); Thiem (osztrák, 3.)–Mannarino (francia) 7:6 (4), 7:6 (3); Isner (amerikai, 14.)–Tiafoe (amerikai) 7:6 (4), 7:5.

Nők, 2,8 millió dollár összdíjazás: Halep (2.)–Szevasztova (lett, 15.) 6:4, 6:3; Kuznyecova (orosz, 8.)–Suarez Navarro (spanyol) 6:2, 6:4; Wozniacki (dán, 6.)–Barty (ausztrál) 6:4, 6:2; Muguruza Blanco (spanyol, 4.)–Keys (amerikai, 16.) 6:4, 3:6, 7:6 (3); Konta (brit, 7.)–Cibulková (szlovák, 11.) 6:3, 6:4.

Babosék a negyeddöntőben búcsúztak

A Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős a csütörtöki negyeddöntőben búcsúzott a női páros versenyétől. A viadal honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt magyar, cseh duó a legjobb nyolc között a másodikként rangsorolt Csan Jung Dzsan, Martina Hingis tajvani, svájci párostól szenvedett kétjátszmás vereséget. Az összecsapás 1 óra 9 percig tartott. Babos az egyéni versenyben az első fordulóban búcsúzott, az olasz Roberta Vincitől kapott ki két szettben.

Ugyancsak a negyeddöntő jelentette a végállomást Irina-Camelia Begunak és Raluca-Ioana Olarunak, a negyedik kiemelt Sania Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai) duó legyőzése már túl nehéz feladatnak bizonyult. Az esőszünettel is tarkított mérkőzésen Beguék 100 percet küzdöttek, döntő rövidítésig bírták.

A vesztesek 18 830 dolláros csekkel és 190 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

A másik román érdekeltségű páros mérkőzést, a Monica Niculescu, Szu-vej Hszieh (román, tajvani)–Ljudmila Kicsenok/Leszia Curenko (ukrán) összecsapást eső miatt elhalasztották.

Eredmények, nők, páros, negyeddöntő: Csan Jung Dzsan, Hingis (tajvani, svájci, 2.)–Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 5.) 6:3, 6:2; Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai)–Begu, Olaru 6:3, 6:7 (1), 10–3.

A férfiak küzdelmében a Jean Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) duó megnyerte nyolcaddöntős mérkőzését a hatodik kiemelt Raven Klaasen, Rajeev Ram (dél-afrikai, amerikai) kettős ellen, a mindössze 66 perces találkozón 7:5, 6:3-ra győztek. Tecăuék eddigi jutalma 37 250 dollár és 180 ATP-pont, a negyeddöntőben a Jamie Murray, Bruno Soares (brit, brazil, 3.) kettőssel mérkőznek. A holland, román páros tavaly döntőt játszott  Cincinnatiben, Tecău 2012-ben megnyerte a versenyt a svéd Robert Lindstedt oldalán.