Simona Halep elődöntős Dohában

Simona Halep bejutott a 916 131 dollár összdíjazású dohai (Katar) keménypályás WTA-torna elődöntőjébe, miután csütörtökön nagy küzdelem árán 7:6 (1), 7:6 (6) arányú győzelmet aratott a német Julia Görges fölött.

Az első helyen kiemelt Halep, aki hétfőtől a WTA-világranglista második helyére lép elő, kétórás küzdelemmel jutott az elődöntőbe.

A meccset remekül kezdő Halep 4:0 után 5:2-nél visszaesett, és német ellenfele 5:6-ra fordított. Halepnek sikerült rövidítésbe küldenie a játszmát, amelyet 7–1-re megnyert.

A második szettben Görges hamar brékelt, és ezt 4:5-ig tartani tudta, ekkor Halep egy love game-mel visszabrékelt, majd megnyerte adogatását, és 6:5-re vezetett. Ezúttal Görgesnek sikerült rövidítésbe tolni a játszmát, amelyben 4–1, 5–2 és 6–4-re is vezetett, ám Halep, két szettlabdát hárítva, 8–6-ra megnyerte a tie-breaket.

Halep 3 ászt ütött, és 2 kettős hibát rontott, míg Görgesnél ez az arány 4–4 volt. Halep 28, Görges 33 nyerőt ütött, ám a német lány jóval több ki nem kényszerített hibát vétett (25–41).

Halep ezzel 3–1-re vezet a 30 éves Görges (WTA-16.) ellen az egymás elleni meccsekben, akit korábban legyőzött 6:2, 6:0-ra 2014-ben, Madridban, az első fordulóban, és 6:4, 6:1-re 2016-ban, Miamiban, a harmadik fordulóban. Görges tíz évvel ezelőtt nyert a párizsi selejtezőben 6:4, 2:6, 6:3-ra.

A 2014-es bajnok, tavalyi elődöntős Simona Halep ezzel bebiztosított magának 45 320 dolláros csekket és 185 világranglistapontot. A román lány az elődöntőben az ukrán Jelina Szvitolina (24, WTA 7.) ellen lép pályára, aki csütörtökön 6:4, 6:2-re verte a cseh Karolína Muchovát.

Szvitolina 4–3-ra vezet Halep ellen az egymás elleni mérkőzéseken. Az ukrán lány megnyerte az utolsó három meccset, legutóbb a római torna döntőjében győzött 6:0, 6:4 arányban.

Eredmények, negyeddöntő: Halep (1.)–Görges (német, 9.) 7:6 (1), 7:6 (6); Kerber (német, 3.)–Strycova (cseh) 1:6, 6:2, 7:6 (4); Szvitolina (ukrán, 4.)–Muchova (cseh) 6:4, 6:2; Mertens (belga)–Bertens (holland, 5.) 6:4, 6:3. Az elődöntő párosítása: Halep–Szvitolina és Kerber–Mertens.

Ugyancsak csütörtökön a Mihaela Buzărnescu, Alicja Rosolska (román, lengyel) páros simán, 6:1, 6:2-re kikapott a negyeddöntőben az Onsz Dzsabúr, Alison Riske (tunéziai, amerikai) duótól. A mérkőzés mindössze 53 percet tartott. Buzărnescuék 7385 dolláros csekkel és 100 WTA-ponttal vigasztalódhatnak.