Simona Halep döntős Katarban

Simona Halep (a képen) bejutott a 916 131 dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna döntőjébe, miután pénteken nagy küzdelem árán 6:3, 3:6, 6:4-re legyőzte Jelina Szvitolinát úgy, hogy az ukrán lány 4:1-re vezetett a döntő szettben, és több labdája volt az 5:1-hez.

Az első helyen kiemelt Halepnek, aki hétfőtől a WTA világranglista második helyére lép elő, 2 órára és 4 percre volt szüksége, hogy túllépjen a világranglista 7. helyén álló ellenfelén.

A meccset remekül kezdő Halep simán, 6:3-ra hozta az első szettet, a másodikban visszaesett, és ugyanilyen arányban veszített, a döntő szettben pedig 1:4-ről, több bréklabdát hárítva (1:5 esetén Szvitolina kiszerválhatta volna a meccset), meseszerű fordítással, öt gémet megnyerve győzött.

Halep 1 ászt ütött és 2 kettős hibát rontott, míg Szvitolinánál az arány 2–3 volt. Halep 24, Szvitolina 30 nyerőt ütött, és a román lány kettővel több ki nem kényszerített hibát vétett: 37–35. Figyelemre méltó, hogy mindkét teniszező 97 pontot nyert meg.

Halep 4–4-re áll Szvitolinával az egymás elleni mérkőzéseket illetően. Az ukrán lány megnyerte az ezt megelőző utolsó három meccset, legutóbb a római torna döntőjében győzött 6:0, 6:4 arányban.

A 2014-es bajnok, tavalyi elődöntős Simona Halep ezzel eddig bebiztosított magának 84 850 dolláros csekket és 305 WTA pontot. A torna szombati döntőjében a konstancai lány a belga Elise Mertensszel játszik.

Eredmények, egyes, elődöntő: Halep (1.)–Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 3:6, 6:4; Mertens (belga)–Kerber (német, 3.) 6:4, 2:6, 6:1.