Serie A: biztosan ötödik lett az AS Róma

A Lecce 2–1-re győzött Udinében az olasz labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában, ezzel egy pontra megközelítette a még bennmaradó helyen álló Genoát, amely a Sassuolótól 5–0-s vereséget szenvedett (utóbbi együttesnél nem nevezték a sérült román válogatott Vlad Chiricheşt).

A szerdai játéknapon a 18. lecceiek – akiknél a román idegenlégiós Răzvan Sava kapus a cserepadon kapott helyet – győztes gólját Gianluca Lapadula szerezte a 81. percben. Az utolsó fordulóban a Genoa a Hellas Veronát, a Lecce az AC Pármát fogadja (utóbbi együttesnél az Atalanta Bergamo elleni találkozóra sem nevezték a román válogatott Ionuţ Andrei Radut, viszont a két 18 éves magyar, Balogh Botond és Kosznovszky Márk cserepados volt).

Az SS Lazio (amelybe most sem nevezték a sérült román idegenlégiós Ştefan Radut) a Brescia felett aratott sikerével megőrizte esélyét az ezüstérmes pozíció megszerzésére, míg a hatodik AC Milan a duplázó svéd Zlatan Ibrahimovic vezérletével kiütéssel nyert Genovában a Sampdoria ellen.

A sereghajtó, már korábban búcsúzó SPAL Ferrarában a 84. percben lépett pályára a magyar Horváth Krisztofer a Verona otthonában elszenvedett 3–0-s vereség alkalmával.

A már bajnok Torinói Juventus 2–0-s vereséget szenvedett a Cagliaritól a Serie A utolsó előtti fordulójában szerda este. Az AS Róma 3–2-re győzött az AC Torino vendégeként, így biztosította ötödik helyét, azaz ősszel az Európa Liga csoportkörében szerepelhet (a hatodik Milannak ugyanakkor selejtezőt kell vívnia).

Eredmények, Serie A, 37. forduló: • Milánói Internazionale–SSC Nápoly 2–0 • AC Párma–Atalanta Bergamo 1–2 • Udinese–Lecce 1–2 • SS Lazio–Brescia 2–0 • Sampdoria–AC Milan 1–4 • Sassuolo–Genoa 5–0 • Hellas Verona–SPAL Ferrara 3–0 • Cagliari–Torinói Juventus 2–0 • Fiorentina–Bologna 4–0 • AC Torino–AS Róma 2–3. A tabellán: 1. Juventus 83 pont – már bajnok, 2. Inter 79, 3. Atalanta 78 (98–46), 4. Lazio 78 (78–39) – mind a négy már Bajnokok Ligája csoportkörös, 5. Róma 67 – már Európa Liga csoportkörös, 6. Milan 63, 7. Nápoly 59 – mindkettő már EL-induló, utóbbi a kupagyőztes jogán, …, 19. Brescia 24, 20. SPAL 20 – mindkettő már kiesett.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.