Serie A: az Inter ezüstérmes, Ciro Immobile gólrekorder

A Milánói Internazionale szerezte meg a második helyet az olasz labdarúgó-bajnokságban, miután az utolsó forduló szombati játéknapján 2–0-ra nyert riválisa, a harmadikként záró Atalanta vendégeként Bergamóban.

A negyedik SS Lazio 3–1-re kikapott a kupagyőztes otthonában, Nápolyban. A fővárosiak találatát Ciro Immobile szerezte, aki a pontvadászat gólkirálya lett 36 góllal. Ezzel beállította a Serie A rekordját, egyúttal kiérdemelte a szezon legeredményesebb európai bajnoki góllövőjének járó európai Aranycipőt. A rómaiak erre a mérkőzésre sem nevezték a sérült román idegenlégiós Ştefan Radut.

A portugál Cristiano Ronaldót kímélő bajnok Torinói Juventus vereséggel zárt, miután saját pályáján 3–1-es vereséget szenvedett az AS Rómától.

Eredmények,  Serie A, 38. (utolsó) forduló: • AC Milan–Cagliari 3–0 • Atalanta Bergamo–Milánói Internazionale 0–2 • Torinói Juventus–AS Róma 1–3 • SSC Nápoly–SS Lazio 3–1 • Brescia–Sampdoria 1–1. Öt mérkőzés vasárnapra maradt.

Az állás: 1. Juventus 83 pont/38 mérkőzés – bajnok, 2. Inter 82/38, 3. Atalanta 78/38 (98–48), 4. Lazio 78/38 (79–42) – mind a négy Bajnokok Ligája csoportkörös, 5. Róma 70/38 – Európa Liga-csoportkör, 6. Milan 66/38 – EL-selejtező, 7. Nápoly 62/38 – EL-csoportkör, mivel Olasz Kupa-győztes, …, 19. Brescia 25/38, 20. SPAL Ferrara 20/37 – utóbbi kettő már kiesett.