Serena Williams döntős Wimbledonban

A 23-szoros Grand Slam-győztes amerikai Serena Williams lesz a német Angelique Kerber ellenfele a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének döntőjében, miután csütörtökön két szettben verte a német Julia Görgest.

A hétszeres bajnok Williams a 11. elődöntőjét vívta Londonban, s az előző tízből csak egyet vesztett el – 2000-ben nővére, Venus ellen. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért amerikai – aki jelenleg csak 181. a világranglistán – remek játékkal hamar szettelőnybe került, ám a második felvonásban 5:3-nál nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Az első GS-elődöntőjében szereplő Görges azonban váratlanul semmire elvesztette az adogatását, ami már a meccsbe került. A találkozó 1 óra 11 percet tartott.

A 36 éves Williamsre a szombaton 16 órakor kezdődő fináléban a kétszeres Grand Slam-bajnok Kerber vár, aki két 6:3-as szettben verte a 2017-ben Roland Garros-bajnok lett Jelena Osztyapenkót. Kettejük 2007 óta íródó különpárharcában az amerikai sztár vezet 6–2-re.

Eredmények, nők, elődöntő: Kerber (német, 11.)–Osztyapenko (lett, 12.) 6:3, 6:3; S. Williams (amerikai, 25.)–Görges (német, 13.) 6:2, 6:4.