Sereghajtó az U Alexandrion

Nem volt egy súlycsoportban az ebben az idényben pontot sem szerzett Kolozsvári U Alexandrion és a bajnok Bukaresti MSC a női kézilabda Virágok Ligája nyolcadik fordulójának nyitányán – a Bajnokok Ligája mérkőzésre készülő fővárosiak hét gól különbséggel nyertek a Horia Demian Sportcsarnokban.

Már az első gólt is a bukarestiek dobták, negyedóra játék után pedig 12–6-ra, a szünetben pedig öt góllal vezettek. A vendégek az 53. percben már 11 góllal is vezettek, a végére egy kicsit kiengedtek: 27–34 (13–18) volt a végeredmény.

A kolozsvári góldobók: Mihaela Ani-Senocico 6, Raluca Petruş és Laura Popa 3–3, Abigail Vălean, Alexandra Dindiligan, Sonia Vasiliu, Miruna Pica, Diana Lazăr és Martina Csorkovics 2–2, továbbá Cristina Boian és Andra Moroianu 1–1. A „tigrisektől” Cristina Neagu és Majda Mehmedovics volt a legeredményesebb, mindkettő 7 találatig jutott.

Alin Bondar vezetőedző véleménye szerint akkora volt a különbség a két együttes között, mintha a focicsapat a Real Madriddal vagy az FC Barcelonával játszott volna. A mester az egyesület honlapjának (www.u-cluj.ro) azt nyilatkozta, hogy a vereség ellenére bizonyos szempontból elégedett, a keret tagja, még a fiatalok is játéklehetőséget kaptak a tétre menő bajnoki találkozón. „Biztos, hogy a lelkük mélyén féltek és stresszesek voltak, de csak így tudnak majd idővel megszabadulni ettől az érzéstől. Kell tudniuk, hogy milyen egy csapatért játszani” – tette hozzá a mester.

A többi meccset csütörtöktől vasárnapig rendezik.

A Bukaresti MSC ezzel egyelőre a tabella élére állt 21 ponttal, a kolozsváriak pedig elfoglalták a sereghajtó pozíciót, még nem szereztek pontot.

Ezt a helyet egyelőre nincs is esélyük elhagyni, mivel az eddig szintén pont nélkül álló, egykoron jobb időket megért Románvásári/Romani MSC gárdájának vezetősége hivatalosan bejelentette, hogy visszalép a bajnokságtól (a moldvaiaknál a polgármesteri hivatal nem tudja többet támogatni sem az élvonalbeli női kézilabdacsapatot, sem a harmadosztályban szereplő labdarúgó együttest).

A kilencedik fordulóban, november 8-án, csütörtökön az U Alexandrionra a galaci kiszállás vár, a helyi MSC ellenében.